puhkusetasu maksmine

raoul 2.07.2019 15:20 (1 aasta tagasi)

mul juba viies puhkusepäev, tavaline korraline puhkus graafiku järgi, kuid puhkuseraha pole veel saanud.pole teinud ka avaldust, et maksta kuu aega hiljem. millal on puhkuserahade norm aega see maksta.

rp 2.07.2019 18:45 (1 aasta tagasi)

Teoreetiliselt pidanuks puhkuserahad makstama 2 päeva enne puhkuse algust. Ühe ja sama igakuise palga puhul puhkuse ajal üldjuhul jätkatakse igakuiselt ühe ja sama tasu maksmist, eraldi puhkuseraha ette ei maksta. Uus tulumaksuseadus ei soosi puhkuseraha ettemaksmist, isegi maksuametnikud ei soovita seda. Tahad puhkuseraha ette, siis küsi seda oma tööandjalt.

rico 3.07.2019 12:35 (1 aasta tagasi)

Isegi graafikujärgse korralise puhkuse puhul nõuavad paljud tööandjaid et puhkusele minemiseks peab kirjutama puhkuseavalduse kus näidatakse siis ära ka soov millal puhkuseraha tahetakse. Kui ei ole kokku lepitud teisiti siis puhkuseraha peab olema väljamakstud hiljemalt eelviimasel tööpäeval enne puhkust. Kui suure firmaga tegemist ja kas varem ka sellist asja juhtunud? Mina olen kokku puutunud sellise firmapoolse lohakusega kus raamatupidaja itsitas mu küsimise peale - ups, läks meelest ära üle kanda :D

raoul 3.07.2019 14:34 (1 aasta tagasi)

tänud vastamast. aastaid jäädud puhkusele ja raha makstud mitu päeva enne puhkuse algust, nüüd ups, niikuinii raiskate selle kohe ära, saate järgmine kuu. lihtsalt. vaatasin ise ka tööseadust, seal ju ka kirjas, et vähemalt kaks tööpäeva enne puhkust peab olema välja makstud. aga eks ootame siis.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.