pikaajaline "külaline" või siiski üüriline?

kodanik 2.10.2019 15:25 (7 kuud tagasi)

Sugulane on hädas inimesega, kelle haigusest taastumise perioodiks enda juurde lubas. Üürilepingut pole sõlmitud ei suuliselt ega kirjalikult, üüri inimene ei maksa, kuigi on mõnikord raha andnud (kommunaale ega midagi maksta ei aita, sööki on senimaani ühiselt ostetud). Sugulane soovib nüüd, et inimene tema kodust lahkuks, aga too ei taha. Tervis on inimesel ka ammuilma taastunud. Kas tegu on üürisuhtega? Kuidas inimene siiski sugulase juurest lahkuma sundida?

fica 2.10.2019 16:00 (7 kuud tagasi)

issand jumal, tõstku inimene ukse taha või kui välja läheb siis uks lukku selja taga.

kodanik 3.10.2019 18:45 (7 kuud tagasi)

Niru tervisega naisterahvas peaks tõstma suurt kasvu mehe ukse taha? (Naisterahvas oli rumal, selles pole küsimustki) Uurin kuidas juriidiliselt seis on: kui sugulane teda välja tõstma hakkab (verbaalselt on ainus võimalus, eks) ja inimene lahkuda ei soovi, kas siis politsei tuleb appi? Või hakkab seletama, et tuleb olematu üürileping lõpetada ja kohtu kaudu väljatõstmist nõuda? Hiljuti oli ju meedias lugu, kuidas kaks inimest kellegi tuttava korteri hõivasid ja politsei ei teinud midagi, just seetõttu, et väideti suusõnalise üürilepingu olemasolu. Sugulane pole loomulikult ka suusõnalist lepingut teinud, aga inimene kindlasti väidab seda. Ehk: kui sugulane kord inimese enda juurde lubas (üürilepingut sõlmimata), siis kas ja millisest ajahetkest muutub inimese teise isiku pinnal viibimine üürisuhteks?

Piiks 7.10.2019 06:16 (7 kuud tagasi)

Ega siin muud üle ei jäägi, kui tuleb otse öelda, et palun lahku nüüd ja anda konkreetne kuupäev lahkumiseks. Mingit üürilepingu teemat pole vaja hakata arutama esialgu (kuigi jah, suht üürisuhte sarnane suhe ju). Võibolla abiks ka see, kui leiad mingi ettekäände - a la alustan remonti, või sugulase tütar tuleb kuuks ajaks....

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.