Lapse bioloogiline isa ja minu vaheline probleem

Maret 12.10.2019 20:59 (7 kuud tagasi)

Tere! Pöördun Teie poole küsimustega seoses sündiva lapse ja tema eostanud mehega. Olen ammu lahku läinud lapse bioloogilise isaga, kuna meil olid lahkhelid. Lapseisa polnud adekvaatne. Aasta alguses oli kõik hästi, käisin ülikoolis ja lõpuks leidsin erialase töö kooli kõrvalt. Paar kuud hiljem sain teada, et olen rase. Mingil hetkel ei olnud ta enam adekvaatse suhtlemisega, kuna tahtsin temast lahku minna. Mitte sellepärast, et olin rase, vaid seoses sellega, et talle ei meeldinud mitte miski mis ma teen. Kuna olen aktiivne noor naine ka pääste alal, spordis jne, siis ei meeldinud talle see,et olen vabatahtlik päästja. Talle isegi ei meeldinud see, et tegelen tuletõrjespordiga. Ta kahtlustas mind petmises, iga päästjaga, kellega ma pidin pääste alaselt suhtlema. Lõpuks ütlesid ka minu närvid üles ja lõpetasin ära selle suhte. Kuna ta ei leppinud sellega, et ma lõpetasin, siis hakkas ta mulle helistama ja kirju saatma, alguses vastasin ilusti, aga lõpuks lihtsalt ei jaksanud vastata. Kuna kool ja töö olid niigi koormus mu õlgadel ja rasedus kurnab samamoodi, siis ei pidanud vajalikuks temaga suhelda, sest ei ole olla kerge rase, kes rabab tööd ja samal ajal käib ülikoolis ka. Paar kuud tagasi tuli tema poolt ähvardus, kus ta lubas mu maha koksata. Kuna ta ei olnud juba enne adekvaatne ja ei tea mis ta peas toimub, siis ma tegin politseisse avalduse. Politsei olevat temaga rääkinud päris tõsiselt. Tükkaega oli rahulik, kuid hakkas jälle pommitama oma kirjadega, seoses sellega, et olen otsustanud hakata last üksinda kasvatama ehk üksikemaks hakkama. Ma ei ole pannud tema andmeid raseduskaardile ega mitte kuskile. Mainis, et tema ei kavatse alimente ega midagi maksta ja ma ei soovi ka seda. Tahtsingi sellega seoses küsida, et kui ta mind peale lapses sündi kohtusse annab, siis mis õigused tal on? Kas ma pean ütlema talle kõike seoses lapsega? Kas ma pean ütlema talle üldse kui laps on sündinud? Küsin ka seda, et kui ta juba raseduse ajal ähvardas ja manipuleeris mind, siis kas ma pean lubama tal lapsega kohtuda? Küsin ka seda, kas uuel mehel on võimalust teise mehe last lapsendada ja kas selleks peab olema bioloogilise isa nõusolek?

saro 13.10.2019 04:23 (7 kuud tagasi)

kui lapse isa nimi mitte kuskil dokumentides ei figureeri - sünnitunnistusele on pandud ema ütlsute järgi või jäetud märkimata - siis pole antud isik kuidagi seotud lapsega. Loomulikult on tal õigus pöörduda kohtusse isaduse tuvastamiseks. Selleks võetakse DNA test. Siis saab ta lapse ametlikuks isaks koos kõigi kaasnevate õiguste ja ka kohustustega. Sellisel juhul taotled lapsele ainuhooldusõigust, mis tähendab et lapse elukohaks märgitakse sinu elukoht. Kõik kohustused aga jäävad talle edasi - tasuda lapsele elatist jne. Samas kui tegemist on ikkagi lapse isaga (seda ta ju on), siis tuleb sul seda ka akstepteerida ja temaga lapse huvides ka mingil moel suhelda. Temaga voodisse minek on see otsus, mida tuleb kogu oma elu nüüd ka vastust anda. Lapsendada saab last enne seda kui isadus on tuvastatud. Kui ta on juba ametlikult lapse isa, siis ainult tema loaga, mida arvestatdes teie omavahelisi suhteid, ta vaevalt annab.

kai 13.10.2019 05:35 (7 kuud tagasi)

Raseduskaart pole küll mingi tõsiseltvõetav dokument. Kui lapse sündi registreerid ja sinna lapse isa kirja ei saa, alles siis oled ametlikult üksikema. Lapseisa võib nõuda kohtu kaudu isaduse tuvastamist. Kui ta seda teeb ja isadus tuvastatakse, ei saa keegi last lapsendada.

myha 13.10.2019 08:46 (7 kuud tagasi)

küsiks, et millist uut infot kai postitus juurde annab, võrreldes eelkommenteerijaga??

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.