Lasteaia kohamaks

Peeter 5.09.2021 20:01 (1 kuu tagasi)

Küsin targemalt nõu seoses lasteaia kohamaksu soodustusega. Oleme abikaasaga ühe valla elanikud alates selle aasta mai kuust ning saime ka lapsele lasteaiakoha. Teadsime, et kui mõlemad vanemad on valla elanikud , siis on lasteaia kohale soodustus. Nüüd esimese arve saamisel on meie suureks imestuseks see, et soodutus kehtib ainult siis, kui valla elanikuks on saadud enne eelmise aasta 31. detsembrit. Valla ega lasteaia kodulehel sellist infot ei ole ja keegi seda ka ei maininud varem. Kas selline elanike selekteerimine ja eraldi maksutamine on üldse seadusega kooskõlas? Endal tuli pähe võrdse kohtlemise seadus? § 4. Osalustasu soodustused (1) Osalustasu soodustused lasteasutuses, juhul kui lapse ja mõlema vanema elukoht on eelmise kalendriaasta 31. detsembri seisuga Eesti rahvastikuregistri andmetel vald, on järgnevad: 1) 75% lapsevanema poolt tasutavast osalustasust kuus ehk lapsevanem tasub kohatasu lapse eest 15% Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud palga alammäärast;

seadus 7.09.2021 18:39 (1 kuu tagasi) vasta...

1. Seaduse eesmärk ja reguleerimisala Võrdse kohtlemise seaduse järgi ei ole teid mitte millegagi diskrimineeritud, kuna KÕIKIDELE võrdselt kehtib 31.12 elanikuks olemise nõue. § 1. (1) Seaduse eesmärk on tagada isikute kaitse diskrimineerimise eest rahvuse (etnilise kuuluvuse), rassi, nahavärvuse, usutunnistuse või veendumuste, vanuse, puude või seksuaalse sättumuse alusel.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  _  _    _    _     ______   __   __  
 | \| || | || | ||  /_____//  \ \\/ // 
 |  ' || | || | ||  `____ `    \ ` //  
 | .  || | \\_/ ||  /___//      | ||   
 |_|\_||  \____//   `__ `       |_||   
 `-` -`    `---`    /_//        `-`'   
                    `-`                

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.