Küsimus pärimises

Triin ja Sille 12.05.2007 08:51 (17 aastat tagasi)

Kui minu vanemad lahutaisd siis jäi isale meie kodu, mille vanemad olid ühiselt ehitanud tingimusel, et isa toetab meid, kahte tütart seni kuni oleme omandanud elukutsed ja asunud tööle. Algul isa toetas paar aastat siis enam mitte. Isa ela skoos uue naisega, kellega tal oli poeg. Isa suri 4 aastat tagasi vähki. Peale isa surma jäi maja tema uuele pojale, kes hiljuti autoavariis hukkus, naist, lapsi tal polnud. Kes nüüd pärivad maja? Kas minul õega on ka mingeid õigusu sellele majale?

kkk 12.05.2007 09:17 (17 aastat tagasi)

Nagu aru sain, on isa poeg uuest abielust teie poolvend. Poolvennnad - poolõed on teineteise suhtes aga teise järjekorra pärijad. Järelikult, kui esimese järjekorra pärijad puudusid, tulevad mängu teise järjekorra pärijad. Isa kunagine kohustus lapsi toetada, ei oma siin pärimise juures juriidilist tähtsust. Täpset infot saate pärandi avanemise koha notarilt, kus peate täitma ka avaldused pärandi vastuvõtuks.

Triin ja Sille 12.05.2007 09:37 (17 aastat tagasi)

Isa polnud abielus, vaid elas niisama selle naisega koos. Isa surmast meile ei teatatud ja kuna meie poolvend elas selles majas siis arvan, aga ei tea, et tema päriski maja. Isal saatis meile raha ema hoiuarvele kaks aastat peale vanemate lahkuminekut. Ema siis abiellus uuesti ja isa seepeale enam ei saatnud midagi. Emal on olemas väljavõtted pangast selel kohta kui paljuisa on maksnud alimente ja on olemas ka üks isa kiri, kus ta kirjutab, et alates sellest kupäevast ta enam ei maksa, kuna ema on nüüd abiellunud ja uus mees hooitsegu ka laste eest. Ema andis tookord asja kohtutäituri kätte, midagi edasi ei arenenud. KAs need saamata jäänud alimendid eiole mitte isa võlg, mid apäärija peaks tasuma?

* 13.05.2007 18:24 (17 aastat tagasi)

Muidugi on need isa võlg. Ja lisaks olete te ikkagi ka isa pärijad kui muud ei ole. Võtke hea advokaat ja ajage asi korda enda jaoks.

caiser 14.05.2007 16:02 (17 aastat tagasi)

esiteks peaksite täpselt selgitama kelle nimel oli antud vara. Kui poolvenna nimel, siis pärite koos poolvenna emaga (või tema pärijatega)teie saate 1/2 pärandist kahe peale kui rohkem Teie isal lapsi ei olnud. Kui isa oli maja omanik, olete esimese ringi pärijad. Kui olete endale selgeks teinud mida soovite, siis soovitan esialgu suhelda "sugulastega"kes hetkel pärandit kasutavad, soovitan samas Teil kiirustada, et vältida asjade keerulisemaks kujunemist.

T ja S 15.05.2007 07:52 (17 aastat tagasi)

Vara oli isa nimel ja poolvend lihtsalt elas seal majas edasi, mingeid dokumente ta oma nimele ei vormistanud. "Sugulastega" ehk siis poolvenna emaga suhtlemine on mõttetu, sest tema soovib meilt ainult allkirju et maja maha müüa. Isa ema, meie vanaema on samuti veel elus ja ka temalt on see naine käinud mingit allkirja küsimas.

molly 15.05.2007 08:59 (17 aastat tagasi)

minu arvates olite te juba peale isa surma tema pärijad koos selle autoavariis hukkunud poolvennaga.minge aga notari juurde ja ajage asi korda.kui isa uue naisega abielus ei olnud ei ole ta ju teie isa pärjijate nimekirjaski mitte

caiser 15.05.2007 14:38 (17 aastat tagasi)

päris üheselt see nii siiski ei ole molly. Isa suri 4 aastat tagasi, poeg võttis nö oma osa pärandist vastu sellega, et hakkas seda valdama kasutama jne. Pärand avanes isa surmaga ja jagunes kolme võrdsesse ossa kolme lapse vahel. Kuna üks lastest on nüüd surnud(kes oli pärandi vastu võtnud kasutamisega), siis tema pärandvara läheb jagamisele ema ja isa vahel. Kuna isa on surnud, siis tema alanejad, ehk poolõed saavad isa osa endale võrdsetes osades.

c 15.05.2007 14:43 (17 aastat tagasi)

pealegi ei ole ka päris selge, kas elukaaslane saab ka pärast mehe surma nõuda (mehe)pärandvarast mingi osa eraldamist kuna nad koos elasid ja sellele kohaldatakse seltsingu sätteid

c 15.05.2007 14:46 (17 aastat tagasi)

T ja S te olete igaljuhul kaasomanikud ja tundub, et suuremas osas kui teie isa elukaaslane, niiet võtke algul pärand vastu, et osad oleks õieti jaotatud ja siis saate edasi toimetatud, sest kuidas te hakaksite müüma kui teil selles osas on ka veel vist asi selgusetu?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.