Pärandiga keerulised lood?

mehe kaotanud naine 12.05.2007 11:32 (17 aastat tagasi)

Elasime koos , abielus eionud,mees suri aasta tagasi. Lapsi mees oma nimele ei võtnud. Kohtu kaudu sain postuumselt isaduse tuvastatud, et lastele saada toitjakaotuspensioni. Kuna meie laste sündimise ajal oli mehel eelmine abialu ametlikult lahutamata ja selle abielu ajal erastas ta exnaine korteri kuhu oli ka mees sisse kirjutatud. Mees külastas seda korteritka meie kooselu ajal. Lõppenud abielust onmehel täiskasvanud tütar ja alaealine poeg. Kas mehe pärandi hulka kuulub ka pool sellest korterist,mille ta exnaine veel nende abielu ajal soetas. Kas pärandi hulka kuuluva dka eelmise abielu ajal ostetud auto, paat jms.? Kuidas asju ajada?

kuts 12.05.2007 12:30 (17 aastat tagasi)

Kas natuke alatu ei ole himustada korterit, mille ostis tema eksnaine??? kui abielu lõppemise fakti on võimalik tõestada ja nad ei elanud enam koos (vaatamata, et abielu lahutamata), siis võidakse korter lugeda ka eksnaise lahusvaraks. Mehe nimel olevad autod, paadid on pärand.

...naine 12.05.2007 12:45 (17 aastat tagasi)

Kuidas saab olla nii, etmehe nimelolevad autod ja paadid jne on pärand ja korter mis olinais enimel ei ole pärand? olid need ju omandatud kõik ühe ja sama abielu jooksul. Mina seisan oma laste õiguste est ainult. Kui abielu jooksul tekkis ühisvara sisi oleks tulnud see jagada ja mehe osa oleks siis olnud pärandvara- saan sellest nii aru, aga kuna exid ise midagi ei jaganud siis peaks ju olema õigus nüüd neid asju korda teha. Pealegi on ex-il ainult üks alaealine laps, minul aga kaks, kellest noorem ei käi isegi veel koolis.

sinder 12.05.2007 13:01 (17 aastat tagasi)

Kui eksnaine suudab kohtus tõestada, et korter on soetatud ajal, mil nende abieluline suhe oli juba läbi ja mees korterisse ei panustanud, loeb kohus selle eksnaise lahusvaraks. nii on lihtsalt. kui ka need autod ja paadid on eksnaise ostetud peale abieluliste suhete lõppemist ja pole mehe nimel, siis nendega sama lugu. natuke ahne ei ole või? kui sinu mees ei panustanud sellesse korterisse mite midagi ja ei elanud enam selle naisega kooski, miks peaks olema tal, veel vähem tema lastel sellele mingit õigust? ainus pärija oleks eksnaise laps. loogiline ju. ja ka kohus saab sellest aru, sinu õnnetuseks.

1 12.05.2007 13:02 (17 aastat tagasi)

sissekirjutus ja korteri külastamine ei anna veel mingit õigust sealt endale midagi nõuda, kui sisuliselt see pole ühisvara.

einoh 12.05.2007 14:47 (17 aastat tagasi)

ei tahaks ka tänitada, aga kuidas sa saad oma ELUKAASLASE eelmise abielu lapsi niimoodi tänavale tõsta, et hakkad nende korterist osa endale tahtma. Mis peaks reaalselt tähendama seda, et naine peaks korteri ära müüma kui sina saaksid seal päranina osa. See eelmine oli ikka abielu ja sina vaid elukaaslane... Ära ahneks mine!

aim 13.05.2007 08:34 (17 aastat tagasi)

ärge muutuke liiga emotsionaalseks.kui eesti riigi seadus andlus lubab tal seda teha siis ei saa ju teda süüdistada.andke parem vastus küsimusele aga ärge tänidage, seda siin ju niigi liiga palju.

vastus 13.05.2007 09:22 (17 aastat tagasi)

meie riigi seadused loevad tõepoolest abielu jooksul kogunenud vara abikaasade ühisomandiks ja kui vara ei jagata lahutades sisi on tõesti õigus elukaaslase lastel osale sellest korterist. Paraku soome seadused sellisel juhul mõistaksid uuelt elukaaslaselt exnaisele välja lapse elatisraha ja kõik muu mis mees oma seaduslikule ex-ile võlgu oleks olnud, lisaks oleks mehe sugulastel õigus tulla ja viia seale elukaaslase kodust kaas akõik see mida mees on seal elades soetanud..

caiser 14.05.2007 15:52 (17 aastat tagasi)

PerS § 15. Lahusvara (1) Abikaasa lahusvara on tema omandis enne abiellumist olnud vara, samuti tema poolt abielu kestel kinke või pärimise teel omandatud vara ning vara, mille see abikaasa on omandanud pärast abielusuhete lõppemist. Seega loetakse siin tõesti, nagu eelpool mainitud, et exabikaasa poolt soetatud vara on tema lahusvara ja Teie elukaaslasel ei ole seal osa. Küll aga on osa Teie elukaaslaste kõigil lastel elukaaslase pärandvarale, st et kui eelmisest abielust on lapsi, siis pärivad nad kõik koos, Teie pärijaks ei ole.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.