50 + 50 firma omanike erimeelsused - juura.ee

50 + 50 firma omanike erimeelsused

Kerli 18.06.2007 21:05 (17 aastat tagasi)

Tere! Pöördun Teie poole suhteliselt klassikalise muerega - kuna nö. tuttavaga kahasse tehtud firmasid on oi- oi kui palju. Ilmselt asjatundjatele see vägagi tuttav teema. Oleme töötanud juba paar aastat ning suhted pole enam kaugeltki endised. Üks osapool peab firma kontot oma isiklikuks ning arveldab sellega just nagu ainult iseendale kuuluva rahaga! Asi kaugel soliidsusest! Töötavas ettevõttes peaks ju asju arutama koos, näiteks kellelegile auto liisimise, vastavalt hetke olukorra vajadusele. Pole normaalne, et teine osanik avastab sooritatud tehingud alles siis kui näeb uut autot maja ees!? Millised varjandid on sellise teguviisi piiramiseks? Tundub ju ebanormaalne, et võrdsetest osanikest on saanud ülemuys ja alluv - kellega ei peeta vajalikuks firma ra...

Kerli 18.06.2007 21:06 (17 aastat tagasi)

Tundub ju ebanormaalne, et võrdsetest osanikest on saanud ülemuys ja alluv - kellega ei peeta vajalikuks firma rahadega ümber käies oma tehinguid arutada ega nendest isiklikult teavitada. Milline peaks olema siin teise osaniku käitumine? vastata samaga ja liisida pankrotini või..? Kuna omavaheline suhtlemine on juba vägagi nulli lähedane, siis on mõttes mõlkunud isegi oma osa müük. Firma nimel ikkagi palju vaeva nähtud, seega pole soovi sellest ka mõne kümne tuhande nimel loobuda. Siit paar küsimust: Kuidas tekib see summa, mis oleks oma osa müües reaalne küsida? Mida tähendab firmas 50% ja 50% - kas mitte võrdõiguslikkust? Nii vaimses kui ka materjaalses mõttes? Kurb on see, kui firma lõpetab tegevuse ainult sel põhjusel, et tekib nõrkus anda järele oma unistusetele ja soovidele, nähes tavapärasest suuremaid rahanumbreid! Soovin asjatundjate nõu antud küsimuse lahedamisel. Tänan.

Pets 18.06.2007 21:34 (17 aastat tagasi)

Tere! Ka minul on analoogne probleem - nimelt ei tegele teine pool ettevõttes mitte millegagi ja oleks soov kuidagi temast lahti saada. Millised on juriidilised võimalused? Kas nõpud sahtli vahele, et ta müüks või kingiks oma osa ära; või suurendada oma osalust näit 50,1% ni vms?

Kerli 19.06.2007 18:34 (17 aastat tagasi)

Kas minu probleemile keegi tõesti ei oska head nõua anda? Soovitage vähemalt toredat juristi! Tänan

firmaomanik 19.06.2007 21:22 (17 aastat tagasi)

ega siin firmaomanikke just palju ei suhtle! Enamus üksikemad, kes meestelt raha nuiavad jm. taolised mõtetud teemad! Seega soovitan pöörduda kuhugi asjalikumasse kohta nt. Õiguskeskuse foorumisse. Pakun, et osanikega pead ikka kokkuleppele saama ise! Kasuta oma müügioskust ja püüa õppida äriseadust ning reegleid ja nendega oma kaasosanikku korrale kutsuda. Kui muu ei aita, siis lase firma pankrotti...kumbki vastutab ju oma osaga! Ja seejärel tee uus firma!

firmamees 21.06.2007 01:06 (17 aastat tagasi)

võta kliendid üle tasapisi ja pane uus firma vaikselt käima.

Anna 21.06.2007 20:42 (17 aastat tagasi)

Vastata on lihtne, aga sinul selle järgi keeruline käia. Asi nii, et kui omavaheline suhtlemine ei aita, on variandid: osa ostmine või müük. Kuna te olete võrdsed osanikud, siis ei saa sa üksi midagi otsustada. Seega, kui kokkulepet ei saavuta, pead pöörduma kohtu poole, kuna teine osanik kahjustab äriühingu huve .

Anna 21.06.2007 20:46 (17 aastat tagasi)

Ja firmat pankrotti ära lase. Kui oled juhatuse liige samuti, siis vastutad ka oma isikliku varaga võlausaldajate ees, kui oled tegutsenud/ei tegutsenud äriühingu huvides või neid huve kahjustades.

Anna 21.06.2007 20:48 (17 aastat tagasi)

Sry, viimane lõik jäi ilmselt segaseks. Õige oleks: kui oled tegutsenud äriühingu huve kahjustades või pole tegutsenud äriühingu huvidest lähtuvalt.

Riukalik Jurist 21.06.2007 21:33 (17 aastat tagasi)

Mida siin soovitada: ära tulevikus samu vigu tee! Kui ideed ja kliendid on sinu, siis tee lihtsalt uus firma ja tegutse sellega edasi.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.