vara müük pärast lahutust

Aare 29.10.2007 12:47 (17 aastat tagasi)

tere! kui on abielu ajal ostetud krunt minu nimele, abielu kohtulikult lahutatud ilma varalahutuseta ja teen ex-iga kirjaliku kokkuleppe, et saan seda krunti vabalt müüa, kas siis notar aktsepteerib seda kokkulepet või tuleb ikkagi teha ühisvara jagamine notari juures 2* notaritasuga? Või kuidas talitada, et müügiga probleeme ei tuleks?

. 29.10.2007 13:01 (17 aastat tagasi)

Lihtsalt kirjalikust kokkuleppest ei piisa - endine abikaasa peab kas osalema müügilepingu sõlmimisel ning andma lepingus tehinguks oma nõusoleku või andma eelnevalt sellekohase nõusoleku, kusjuures nõusolek peab olema notariaalselt tõestatud.

Aare 30.10.2007 16:05 (17 aastat tagasi)

tänan, kui kaua selline notariaalselt kinnitatud nõusolek kehtib? Näiteks, kas 10 a. pärast ka? Mis saab pärimise korral, kas läheb siis ka arvesse?

. 31.10.2007 08:58 (17 aastat tagasi)

Avalduses saab avalduse esitaja määrata kas konkreetse tähtaja milleni tema nõusolek kehtib või anda oma nõusoleku tähtajatuna. Lisaks saab avaldaja määrata, mis tingimusel ta ühisvaraga tehinguid teha lubab ning milliseid tehinguid ta teha lubab (nt anda eksile luba üksnes kinkida kinnistu ühisele lapsele Marile, või anda luba teha kõiki tehinguid tema omal äranägemisel, või nt, et eks võib ühisvaraks oleva kinnistu küll võõrandada, kuid vaid selliselt, et ostuhinna arvelt kantakse nõusoleku andja kontole x summa. Kui endised abikaasad oma varalisi asju ära ei klaari ning ühisvara ei lõpeta (kas jagamise või vara võõrandamise teel) on tegemist jätkuvalt nende ühisvaraga (mingit aegumist siin ei kohaldata, kuivõrd tegemist on omandiga ning omand ei saa aeguda). Kui üks endistest abikaasadest peaks surema on see 1/2 mõttelist osa korterist, kinnistust, autost, aktsiatest vms lihtsalt tema pärandvaraga, mida pärivad tema pärijad (kui just eks abikaasa kasuks selles osas testamenti tehtud ei ole, siis seaduse järgi endine abikaasa pärijate hulka ei kuulu). Kõiki neid asjaolusid, erinevaid võimalusi ning nt tehinguks antud nõusolekuga kaasnevaid tagajärgi selgitab teile notar.

mees 1.11.2007 08:29 (17 aastat tagasi)

lugedes seda tekib küsimus et kui ma suudan ära tõestada et ma ostsin krundi oma ja näiteks mõne sõbra rahaga ja abikaasa pole sinna sentigi sisse pannud siis kas sellisel juhul tasuks kohtusse minna ja varajagamist nõuda nii et asi üksi minule jääb?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.