Ahistamine

Emma 23.04.2008 14:37 (17 aastat tagasi)

Minu mees on alustanud psühhoterrorit minu vastu eesmärgiga, et pakin oma asjad ja kolin majast välja. (Maja ostetud abielu ajal, kinnistus registreeritud naise nimele.) "Väljasöömisvõtted" on erinevad, alates igapäevastest meeldetuletustest asjade pakkimise kohta, lõpetatades auto seadistusega "parkimisseisundisse" (auto omanik: naine). Ähvardab lähiajal majja tuua oma uue elukaaslase. Oskab keegi öelda, kas selline käitumine võib olla seadusega keelatud? Kuidas ennast kaitsta?

maja 23.04.2008 16:36 (17 aastat tagasi)

Miks sa ei koligi välja? Selline elu ju pole normaalne. Kui maja abielu ajal soetatud, pole vahet kelle nimel see on, samuti autoga. Koli välja ja arvata võib et kokkuleppele ei saa, siis anna kohtusse sisse lahutus ja ühisvara jagamine. Milleks piinad ennast? Ikka on tal õigus kasvõi uus elukaaslane sinna majja tuua, ta on ju poole maja omanik.

kumma 23.04.2008 16:46 (17 aastat tagasi)

Antud juhul oled sa ju ise tülide algataja ja soovitaks samuti "maja" soovitusi kuulata ja vastavalt käituma hakata. Mingit terrorit ei saagi olla AINULT mehe poolt, kui elu juba lahus ja naine keeldub lahutust andmast ja vara jagamast. Pigem saab siinkohal naisepoolsest terrorist rääkida. Algata lahutus ja anna hagi kohtusse vara jagamiseks ning arvestada võid 5% kinnisvara hinnast (hagi)+ ca. 50% maja hetkeväärtusest, mille pead ilmselt mehele maksma+auto jm. varast samuti poole.

eelmisele 23.04.2008 18:14 (17 aastat tagasi)

Sa kumma, oled ikka haruldane juhmakas. Esiteks kust sa võtad, et tülide algataja on naine? Samuti ei loe nagu kusagilt välja, et naine keelduks lahutust andmast, lahutamisest pole teemaalgataja üldse kirjutanud. Ja eriti huvitav on soovitus, et naine koligu majast välja, ja maksku siis veel mehele pool majast ja autost kinni.

liisa 23.04.2008 18:23 (17 aastat tagasi)

emmale! Vastupidiselt eelnevatele kommenteerijatele: loomulikult on sul õigus elada oma majas! Ja kui mees soovib ilma ühisvara jagamata mingi suvalise naise majja tuua, siis mina kui maja omanik saaksin seda keelata küll! Eelmised vastajad on mingid nn"teised naised" või suure egoga! Toimi arukalt ja kui mees soovib. las annab lahutuse sisse ja tasub ise riigilõivu (leiad selle elektroonilisest Riigi Teatajast riigilõivuseaduse alt! Ole tubli!

markus 23.04.2008 19:12 (17 aastat tagasi)

Alguses hageja tasub riigilõivu, kuid kohtu otusesega on võimalik taotleda osa sellest kompenseerimist kostja poolt. Ühisvarade jagamine on tõesti nii, et hoolimata kellele registreeritud - kuulub see mõlemale 8erandjuhtudest lugege kasvõi siin foorumis). Saad taotleda varade jagamist, kui mees tahab sinna elamam jääda - kas maksab sulle poole välja või nõua reaalosadeks jagamist. Suhteasjades on aga nii, et väga haruldane kui ainult üks pool "süüdi" on - kui saaks selle mehe siis foormuisse rääkima - küll siis kuuleksime ilmselt ka midagi muud.

liisa 24.04.2008 10:41 (17 aastat tagasi)

markusele: ma ei loe kusagilt emma kirjast välja, et ta ainult meest süüdistab? Ta ei oska sellise käitumise peale midagi lihtsalt ette võtta! ja mehest oleks normaalne seis selgeks rääkida, aga mitte uusi naisi asjasse segada - kas sellel naisel oleks vaja seda jama? Ta võib täitsa kena inimene olla, aga tõmmatakse mingisse eelnevasse suhtesse, kus keegi enam hea lävimise nimel ei pinguta..

. 24.04.2008 10:59 (17 aastat tagasi)

Mis vahet seal on kes on süüdi? Fakt on see, et tegemist on abikaasade ühisvara, mis tähendab et mõlemal abikaasal on varale võrdsed õigused. Vara peaksid nad seaduse järgi valdama, kasutama ja käsutama (sh otsustama selle üle, kes majas elavad) kokkuleppe alusel. Kui üks pool tahab nn mäkra mängida ja nt oma uue silmarõõmu majja tuua, siis ega seda takistada ei saa. Politsei sekkub vaid siis, kui keegi peksa saab, muul juhul tuleb asjad lahendada kas omavahel või kui kokkuleppele ei jõuta, siis kohtus. Kui abikaasade omavahelised suhted juba sellisesse faasi on jõudnud, on enda kaitsmiseks ainuke mõistlik lahendus selline abielu lõpetada, ühisvara jagada ning oma eluga edasi minna. Kiiremini ja odavamalt saab asjad aetud, kui abikaasad suudavad omavahel kokkuleppele jõuda (ühisvara notari poolt tõestatava lepingu alusel ära jagada, abielu perekonnaseisuasutuses lahutada). Kuid kui kokkuleppele ei saada, siis tuleb pöörduda kohtusse, mis on kallim (riigilõivud, advokaaditasud) ja ka aeganõudvam (lahutuse peale perekonnaseisuametis kulub 1 kuu + 1 päev, notarisse saab tänapäeval tehinguks aegu mõne päevaga, kohtus seevastu võib asi venida aastaid).

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.