möttetu ema

liivia 7.11.2008 17:15 (16 aastat tagasi)

kui koolitüdruk on nüüdseks paar kuud elanud oma isa juures ja isa käis lapsega psüholoogi juures kus selgus lapse väga räige kohtlemine ema poolt,kusjuures laps ei tohtinud paar aastat sellest kellelegi rääkida,kas sellest piisab et ema kohtusse kaevata ja vöibolla ka vangstada et ta hakkaks teenima ja lapsele elatist maksma.laps on saanud vbbäga suure närvisüsteemi kahjustuse millega isa pere praegu tegeleb.andke nöu mis teha sellise emaga kes ei tööta ja aimnult joob ja laamendab.

xxx 7.11.2008 18:55 (16 aastat tagasi)

väärkohtlemise osas pöördu politseisse ja kui tegemist on lapsele ohtliku seigaga, siis pöördu KOV lapsekaitsjate poole et nad aitaksid sind vanemlike õiguste äravõtmise protsessis.

jube 7.11.2008 19:50 (16 aastat tagasi)

lapsed vanemate vastu. Selline oled oma sisemuselt ka sina, kui tahad ema-pealt teenima hakata. Targem soovitus hoia lihtsalt eemale.

liivia 8.11.2008 11:25 (16 aastat tagasi)

jutt käib väärkohtlemisest mis oli väga jube,ja kui sina ja mina ja ka teised silma kinni pigistame siis järgmise pölvkonna kommenteeriad on köik sinu möttemaailmaga inimesed.meie perel rahaproblasid pole aga seda sopparit ei tahaks kl oma makstud maksudest ülal pidada.

K.T 8.11.2008 16:55 (16 aastat tagasi)

Kasutaja "jube" palun ärge kommenteerige siin foorumis ajaviiteks. Selleks soovitan Teile delfi.ee, kus Teie sugugused oma arvamust avaldavad. juura.ee foorum on mõeldud inimeste igakülgseks juriidilisteks abistamisteks, mitte oma seisukoha välja ütlemisest. Niiet, kui Teil puudub juriidiline seisukoht antud teemal siis pigem võiks pöörduda delfi.ee lehele oma sappi pritsima. Kuid Teile Liivia soovitan samuti pöörduda väärkohtlemise asjus avalik-õiguslike institutsioonide poole. Kindlasti selline lapse väärkohtlemine, mis on olnud antud juhtumi puhul on äärmiselt taunitav ning rumal oleks jätta asjadele ametlik käik andmata. Kindlasti on võimalik taotleda vanemlike õiguste ära võtmist ning sealhulgas rõhudes püsivatele tervisekahjustustele on äkki isegi lootus mingi hüvitis välja võidelda kohtus.

jury 8.11.2008 23:18 (16 aastat tagasi)

Kui asjaga nüüd kohtusse minna (kehalise väärkohtlemise paragrahvi all) siis hakatakse küsitlema kindlasti ka kannatanut (ehk last) ja see võib lapsele veelgi traumeerivam olla kui asi lihtsalt sinnapaika jätta ja lapsele edaspidi tuge pakkuda ja laps emast eemal hoida. Enne kohtusse pöördumist peaks ka lapselt kindlasti küsima, et kas ta tahab ema vastu minna ja lapsega peaks üldse sellel teemal kindlasti rääkima ja tema arvasmust küsima. Samas ei tohiks selline emapoolne käitumine kindlasti kariatamata jääda. Aga lihtsalt vihast ja kättemaksuks ei tasuks kohtusse pöörduda. Elatist saab lapsele nõuda nagunii. Kui emalt aga vanema õigused ära võtta siis elatist ei saa emalt enam nõuda. Kui Te emalt vanema õiguste äravõtmist ei taotle siis tekiba aga küsimus, et kas ema saab nõuda hiljem lapsega kohtumist, sest tal on ju vanemlikud õigused. Siinkohal oleneb kõik aga sellest, mida laps tahab. Ja vajadusel saab alati kohtusse pöörduda. Seega minu arvamusoleks, et ei tasu kohtusse pöörduda, et last mitte rohkem traumeerida. Aga eks kõik sõltub ikka konkreetsetest asjaoludest (kui on võimalus, et ema saab last ka edaspidi mõjutada siis tuleks kindlasti midagi ette võtta). Elatist tuleks aga kohe hakata nõudma.

n32 9.11.2008 11:30 (16 aastat tagasi)

Ka siis, kui on vanemlikud õigused ära võetud, SAAB elatist nõuda kohe kindlasti. Õiguste äravõtmine EI VABASTA kohustustest.

jury 9.11.2008 12:40 (16 aastat tagasi)

Õigus, Perekonnasedus § 55 lg 3.

liivia 9.11.2008 12:55 (16 aastat tagasi)

tänud köigile möistvatele vastajatele.Ei tahaks kl lapsele lisaprobleeme kohtusse minekuga aga samas just see vöib teda tulevikus kaitsta ema möttetute nöudmiste eest.aga elatisenöude anname igaljuhul sisse,see on ikkagi lapse tarbeks.

aa 9.11.2008 18:30 (16 aastat tagasi)

saamas on vajalik ka lapse elukoha määramine ja seal võib abiks olla just need psühholoogi käigud... juhul kui ema elatist ei tasu saab talle teha ka etteepaneku, et annab nõusoleku lapse lapsendamiseks...vb annabki...

h 10.11.2008 10:40 (16 aastat tagasi)

lapse emal on ka lapsele õigus ja ta võib hakata teile vastu tegutsema. Lapse isa peaks lapsega tõsiselt ja arusaadavalt rääkima lapsega ja kui laps ei taha oma emast midagi teada, tuleks asjale seaduslik käik anda. Mina ei annaks sellisele emale ühtki võimalust. Praegu on tal aga olemas kõik seaduslikud ja võrdsed õigused lapsele nagu isalgi. Mõelge selle peale, laps on ohver, aga see peab ju lõppema. Lapse äratoomine oli esimene samm, kuid sellest on vähe. Last tuleb ka seaduse abil kaitsta ja kohe.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.