ühisomandi jagamine

Mary 10.11.2008 18:57 (16 aastat tagasi)

Majal on 4 omanikku. Toad erisuurustega, katusekorruse toad madalate lagedega.Kas paneme terve maja tubade ja köökide ruutmeetrid kokku ja need jagame võrdselt osanike vahel(kompenseerides vahe rahaga)? Mida teha aga koridoride, soojustatud koridoriga, 2he tuulekojaga - kas need võivad jääda kasutuskorralepingusse(mis pole veel tehtud) ühiskasutatavateks? Kui mõni kaasomanikest ei soovi puuduvad ruutmeetrid raha näol kompenseeritud saada vaid soovib teise kaasomaniku toast 2 ruutmeetrit(mis tal puudu on)saada - on tal siis õigus selleks et ta kasutab teise toast 2 ruutmeetrit pinda. Vabandan et mitu küsimust ühes teemas.Tänan

. 10.11.2008 20:03 (16 aastat tagasi)

Ühisomand saab olla vaid abikaasade ühisvara osas. Sind huvitab kaasomand. Ja mida sa õieti teha tahad - kas tõesti kaasomandit jagada, Sinu kirjelduse järgi tundub, et soovitakse hoopiski sõlmida kasutuskorra kokkuleppe. Kasutuskorras lepivad kokku kaasomanikud - täpselt nii nagu kokku lepite, nii ka kasutuskorra sõlmite. Kinnistu kasutuskorra kokkulepe peab olema tõestatud notar poolt (kui soovite, et sellisel kokkuleppel oleks ka juriidiline tähendus võimalike uute omanike suhtes), seega kui olete omavahel kokkuleppele jõudnud, lähete notari juurde ja tema selgitab teile ülejäänu. Kui omavahel kokkuleppele ei jõua, peate oma vaidlusega minema kohtusse ja kohus määrab kasutuskorra.

Mary 10.11.2008 22:04 (16 aastat tagasi)

Kaasomand ikka jah meil.

Mary 11.11.2008 10:10 (16 aastat tagasi)

Kas kasutuskorda saab hiljem muuta isegi kui ta on juriidiliselt kinnitatud, st kinnistusraamatusse kantud?

. 11.11.2008 10:18 (16 aastat tagasi)

Jah, loomulikult - nii nagu ikka poolte kokkuleppel. St sõlmitakse kasutuskorra muutmise kokkuleppe.

jaak 14.11.2008 21:53 (16 aastat tagasi)

Juhul kui on 4 omaniku eramul,siis tuleks kindlasti teha kasutuskord notaris.Ilma kasutuskorrata on olukord väga riskantne .

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.