kingitus kui lahusvara

Küsimustega 17.02.2009 11:12 (16 aastat tagasi)

Kas vabaabielu jooksul tehtud kingitus, mis on soetatud kinkijale kuuluva firma rahalistest vahenditest, on käsitletav lahusvarana kingituse saaja poolt,kas kingitusesaajal on õigus saadud varale on õigus pärast kooselu lõppu? Kui mulle on tehtud kooselu jooksul kingitus -oü-ja see on kirjutatud hilisemalt kinkija nimele , et lihtsustada selle haldamist siis,mis alusele toetudes pärast kooselu lõppu on võimalik seda enda kui kingituse saaja nimele tagasi saada. Keerulised lood, aitöhh vastajatele.

q 17.02.2009 11:18 (16 aastat tagasi)

pole siin mitte midagi keerulist. Vabaabielu seaduse järgi pole olemas, järelikult kõik, mis sellise kooselu jooksul on soetatud ongi selle oma, kes selle soetas. Soetamise viis ei oma samuti mingit tähtsust. Nii et kõik, mis oled ostnud, kingituseks saanud või mingil muul moel omandanud, ongi sinu oma. Nii kellegagi koos elades, kui ka peale kooselu lõppu. Ühisvara tekib AINULT seaduslikult registreeritud abielus.

Vastustega 17.02.2009 11:18 (16 aastat tagasi)

Kui te pole abielus, siis pole ka mingit ühisvara ega lahusvara. Vara kuulub sellele isikule, kellele ta kuulub ja punkt. Ka kinge kuulub ikka sellele, kellele asi kingiti. Kui sulle kingiti sünnipäevaks vaas, siis pole ju kinkijal hiljem õigust tulla ja seda tagasi nõuda. Ega siis muude asjadega teisiti pole. Ja mingeid nimele kirjutamisi pole olemas - on omand, kui OÜ osa on sinu, siis on ta sinu. Kui se osak kuulub su elukaaslasele, siis on ta tema oma. Kui koosole lõppeb, on tal õigus osak sulle tagasi kinkida või müüa, kui ta seda soovib ja sina ka asjaga nõus oled. Kuid midagi nõuda sul ei ole.

Küsimustega 17.02.2009 11:32 (16 aastat tagasi)

Olen teema püstitaja. Millesedon võimalused selle OÜ tagasi saamiseks, kui seda haldab momendil kinkija ja ta ei pea kokkulepetest kinni ja kasutab seda isiklikul eesmärgil? Kas mul on võimalus tühistada temale usladatud haldus oü üle,sest ta kasutab seda ebaotstarbeliselt ja kahju tekitades?

Vastustega 17.02.2009 11:43 (16 aastat tagasi)

Sinu jutt on väga segane - kas sa ise üldse tead, kellele see OÜ kuulub? Kes on selle osaühingu omanik? Kui see on keegi isik x, st mitte sina ise, siis ei ole sinule ka mingit õigust nõuda seda OÜ omale. Kui tahad seda osaühingut omale, siis pead tegema selle omanikule ettepaneku võõrandada (müüa või kinkida) osaühingu osak sinule. Kui aga omanik ei ole nõus, siis pole sul ka midagi nõuda. Ja mida tähendab, et seda haldab kinkija? Mida sa haldamise all silmas pead? Kas seda, et see haldaja on juhatuse liige? No mis siis, las ta haldab. Kui sina oled juhtumisi omanik, siis on ju ka sinul õigus asju korraldada - võtta vastus otsus ja vahetada juhatuse liige välja. Nõuda tekitatud kahjude hüvitamist jne jne jne

Küsimustega 17.02.2009 12:55 (16 aastat tagasi)

Tegemist on looga, kus sain endale maj.kindlustamiseks OÜ, minu ainuomandisse ,kuid parmaks haldamiseks kirjutasin heauskselt OÜ kinkija nimele, kas on seadusi, mis minu tehingut võiks tagasi kutsuda?

Vastustega 17.02.2009 13:13 (16 aastat tagasi)

Ei ole tehingut "kellegi nimele kirjutamine" - on ennekõike kas kinge või müük. Sa võid nõuda tehingu tühistamist (sellisel juhul loetakse tehing tühiseks algusest peale). Seda juhul kui sõlmisid tehingu teise poole poolse pettuse, ähvarduse ja vägivalla pärast või seetõttu, et teine pool kasutas ära sinupoolseid raskeid asjaolusid. Tühistamise õigus ei ole aga igavene -tehingu tühistamiseks on seadusandja näinud ette tähtajad - seda kuni 6 kuu jooksul mil vastav mõju (nt vägivald) lakkas või sa said tühsitamise aluseks olevast asjaolust (pettus) teada. Tühistamist ei saa mingil juhul nõuda pärast seda kui tehingust on möödunud 3 aastat. Ja ei maksa arvata, et oma lollust saab nimetada teise poole poolseks pettuseks või sunniks ( a la - aga ta ütles, et nii on parem). Kui tegemist oli kinkelepinguga, siis võib teatud juhtudel ka kinkelepingust taganeda - seda ennekõike siis, kui kingisaaja on näidanud sinu suhtes üles jämedat tänamatust. Ka see õigus ei ole igavene. Kingist taganeda saab 1 aasta jooksul. Lisaks ütleb seadus - et kinkia ei või taganeda kõlbelise kohustuse täitmiseks sõlmitud kinkelepingust. Kui sina kinkisid kingisaajale tagasi tema poolt eelnevalt sulle kingitud asja, siis võib ju väga hästi öelda, et tegid seda oma kõlbelise kohustuse täitmiseks - järelikult pole ka enam põhjust viriseda.

Küsimustega 17.02.2009 13:23 (16 aastat tagasi)

Aitähh vastamise eest aga õhtul tahaksin veel mõned küsimused esitada.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.