Töötamine riigipühal.

Tiiu 28.11.2017 10:26 (14 paeva tagasi)

Kas graafikuga töötamisel peab tööandja riigipühal töötajale maksma topelt tasu?

BB 28.11.2017 11:14 (14 paeva tagasi) vasta...

Peab küll kui pole tööandjaga kokkulepet, et selle eest saab täiendavat vaba ega. § 45. Öötöö ja riigipühal tehtava töö hüvitamine (2) Kui tööaeg langeb riigipühale, maksab tööandja töö eest 2-kordset töötasu. (3) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida ööajal või riigipühal tehtava töö hüvitamise täiendava vaba aja andmisega erinevalt käesoleva paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatust.

siion 28.11.2017 14:08 (14 paeva tagasi) vasta...

Lisaks ka veel et mõned riigipühade eelsed tööpäevad on ametlikult lühendatud 3 tundi. Kui inimene töötab graafikuga ja töövahetust ei ole võimalik ajaliselt lühendada siis peab tööandja need 3 tundi välja maksma ületundidena.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  _____    __   __    ______   _    _   
 /  ___||  \ \\/ //  /_____// | || | || 
| // __     \ ` //   `____ `  | || | || 
| \\_\ ||    | ||    /___//   | \\_/ || 
 \____//     |_||    `__ `     \____//  
  `---`      `-`'    /_//       `---`   
                     `-`                

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.