Pensioni II sambast raha tagasi saamine.

ei saa pensionile... 23.04.2009 12:17 (16 aastat tagasi)

Siinkohal ootaks siis enamasti ikka mõne asjatundja/juristi/advokaadi õpetussõnu. Lugu nimelt selles, et mõni aeg tagasi tekkis see sammaste süsteem. Kuna mina olin nibin-nabin kohustuslikus vanuses, pidin ka selle tegema ja minu sambaks sai see II sammas. Olen algusest peale selle süsteemi vastu olnud, kuna olen "riskirühmas" ja ülisuure tõenäosusega ei elagi pensionieani. Kuna nüüd lõpetatakse riigipoolne II sambasse sissemaksete tegemine, siis sellega on ju riik ÜHEPOOLSELT rikkunud lepingutingimusi? Pensionisamba süsteem on ju riigi ja kodaniku vaheline leping, mile vahendajaks on pank/pensionihoidja vms? On räägitud palju sellest, et see otsus (sambasse raha maksmine) on seadustele vastukäiv, ning inimestel peaks olema õigus oma raha tagasi saada, mis sinna makstud. Väidetava...

ei saa pensionile... 23.04.2009 12:18 (16 aastat tagasi)

Väidetavalt peaks ka kohtukaudu võit olema kodanikule garanteeritud. Samas on alati kahe poole vahel võimalus ka kohtuväine kokkulepe saavutada... Mind huvitabki, mis seadustele peaksin viitama oma pensioniraha hoidjale ja nad hakkks kohtuväisele kokkuleppele mõtlema?? Muidugi on ka see II samba kohustuslikuks tegemine EV põhiseaduse vastane, kuna ka VANUSELISELT ei tohi kedagi diskrimineerida... Aga minu sünniaastale oli see süsteem KOHUSTUSLIK!

ei saa pensionile... 23.04.2009 12:31 (16 aastat tagasi)

ühe korra olen pangaga ühendust võtnud sel teemal ja siis saadeti mind pikalt peesse ja öeldi, et oma rahale on õigus mul alles siis, kui jõuan pensioniikka..

? 23.04.2009 12:39 (16 aastat tagasi)

Kas riik on tõesti sõlminud sinuga lepingu? Ei ole ju. Seega ei ole sul ka mingit alust rääkida mingist riigipoolsest lepingutingimuste rikkumisest. Pensionisüsteem tuleneb seadusest. Antud juhul plaanib riik muuta seadust. Ja seaduseid muudetakse ju päris tihti ning selles ei ole midagi ülemäära erilist. Mõni seadusesäte on pikkade vaidluste tulemusena tunnistatud tõesti põhiseaduse vastaseks, kuid sedagi otsustab Riikohus ning neid asju ajavad ennekõike õiguskantsler ja Riigikogu põhiseaduskomisjon. Kui sul on aega ja raha üle, võid ju omale vandeadvokaadi (kuna otsustada saab Riigikohus ning Riigikohtus peab sul olema esindajaks vandeadvokaat) palgata ning lasta tal ennast kalli raha eest nõustada ning miks mitte ka esindada. Üldiselt õpetatakse juristidele ülikoolis ühe esimese asjana, et jätke põhiseadus rahule ning et vaid halb ja saamatu jurist argumenteerib oma seisukohti väitega, et üks või teine asi ei ole põhiseadusekohane. Aga edu sulle vaidlemisel - ühtlasi võiksid kõne alla võtta selle, et see, et ajateenistuskohuslased on vaid mehed, on sooline diskrimineerimine. Siis saad veel ealist diskrimineerimist ja lausa põhiseadusest endast - nimelt ütleb selle § 79, et Vabariigi Presidendi kandidaadiks võib seada sünnilt Eesti kodaniku, kes on vähemalt nelikümmend aastat vana.

moo 23.04.2009 16:19 (16 aastat tagasi)

kuidas aga on lugu nendega kes saavad töövõimetuspensioni, ? kas nemad ei peaks hakkama juba sambast tagasi raha saama ?

teematajale 24.04.2009 07:48 (16 aastat tagasi)

pensionisambasse kogutud raha saad sa ju pärandada

ei saa pensionile... 24.04.2009 13:20 (16 aastat tagasi)

aga mida ma pärandan, kui lapsi pole?? mingile suvalisele? Kuskil oli sellest juttu ka, et on õigus sisse makstud raha tagasi nõuda. Maksed peatada on kohe vabalt võimalik, aga tagasi pidavat ka nõuda saama. Kohtukaudu pidi võit tulema, aga tahakski kuidagi kohtuväliselt seda asja teha. ja moo küsimusele ootaks ise ka vastust. olen ka töövõimetuspensionil 50%.

no 24.04.2009 20:19 (16 aastat tagasi)

see jutt, et tagasi saab ei vasta tõele lisaks veel niipalju, et sellest pensionifondist on kasu vaid nendele kel suuremad palgad, mingi 10 000 ja alla selle palgaga ei tasu see fond üldse end ära. aga eks siis võid ju ka mõnele muue sugulasele testamendiga jätta või heale tuttavale

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.