pärandist loobumine

Pärija 21.07.2010 13:12 (14 aastat tagasi)

Aastal 2005 meie isa on surnud ja jättis minule ning minu vennale päranduse (võrdses osas),just nimelt maja.Vend elab Venemaal.Seal kinnitas ta notari juures avalduse päranduse loobumisest ja saatis avalduse siia.Eesti notar ütles,et antud avaldus pole vormikohane ja tema ise saadab vennale vormi,mis on korrektne.Kuid on möödunud 5 aastat ja midagi pole muutunud.Minu vend pole saanud mingit avaldust.Mida ma pean tegema sellel juhtumil?Milline seadus on kehtiv antud juhul,kas uus või vana pärimisseadus?

! 21.07.2010 13:39 (14 aastat tagasi)

Antud küsimust saab lahendada ainult notar. Seega räägi oma notariga!

? 21.07.2010 20:32 (14 aastat tagasi)

Nagu aru saada siis pärimismenetlus on algatatud.. Kuna tegemist 2005 aasta pärimisasjaga siis kohaldub vana seadus. Kui vend loobumisavalduse tegi, kust nähtub, et ta soovib pärandist loobuda siis ei näe põhjust miks Eestis notar seda ei aksepteeri. Avaldus st sisust peaks välja tulema kes avalduse esitab, kuidas ta pärandajaga suguluses on ja see, et soovib loobuda. Soovitan notari juurde minna ja uurida kaugel asi on ja kui edasi ei saa selle notariga asju ajada üritada notarit vahetada, kes aitab pärimisasja lõpuni viia. Erinevatel notaritel on erinevad arusaamad ja nõudmised. Võibolla mõni teine notar aksepteeriks seda 5 aastat tagasi tehtud avaldust pärandist loobumiseks..

???? 22.07.2010 10:59 (14 aastat tagasi)

"Kui vend loobumisavalduse tegi, kust nähtub, et ta soovib pärandist loobuda siis ei näe põhjust miks Eestis notar seda ei aksepteeri." - avaldus ei pruugi olla vormikohane, kui sellel on Venemaa notari poolt vaid nt avaldaja allkirja õigust kinnitatud. Meie pärimisseadus näeb aga ette, et pärandi vastuvõtmise või pärandist loobumise avaldus peab olema notariaalselt tõestatud.

O 22.07.2010 17:52 (14 aastat tagasi)

On kuulda olnud, et Venemaa notarid tihtipeale ei teegi täistõestusega avaldusi/volikirju jms. Neil näeb vorm ette dokumentidel allkirja kinnitamist. Kuidas on siis võimalik notarilt nõuda täistõestusega avaldust?

n 23.07.2010 15:20 (14 aastat tagasi)

2005.a. surnud isiku puhul kehtib vana pärimisseadus ja siis ei olnud vaja teatada loobumisest. eesti notar pidi saatma kõigile pärijatele teated ja kui keegi pärijaist sellele ei vastanud, loetigi ta pärandist loobunuks. Väga lihtne, ei mingeid notariskäimisi ega kulusid, kui ei tahtnud pärida. Seda siis juhul, kui tegemist seadusjärgse pärimisega. Mul oli samuti tegu just 2005.a. surnud isiku pärandusasjaga ja samuti Venemaaga, seega isiklik kogemus. Kui oli testament tehtud, siis ilmselt jah, pidi vend tegema loobumiskirja, aga siis ikkagi pärast seda, kui Eesti notar talle sellest teada andis. Mine uuest selle notari juurde ja uuri, miks asi ei edene. Loogiline oleks arvata, et notar on huvitatud asja lahendamisest ja oma raha kättesaamisest, seega jääb arusaamatuks aastatepikkune vaikus. Notar sadab oma kirjad tähitult, nii et pole võimalik, et post kätte ei lähe.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.