töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt

Kerli 13.10.2011 23:41 (13 aastat tagasi)

Tere. Sooviksin teada, et kui tööl on suulineleping ainult tehtud ja kui ülemus alandab tööl, kas on võimalik lihtsalt lahkumisavaldus anda ja töölt ära minna või peab ikkagi 1 kuu ette teatama ?

Maret 14.10.2011 09:02 (13 aastat tagasi)

Kui kaua juba antud kohas töö olnud ja kas on tööleping? Alandamine on selline lai mõiste igaüks saab omamoodi aru, kas te suudate ka põhjendada ja tõendada tööandja ebaväärikalt käitumist?

kerli 14.10.2011 12:06 (13 aastat tagasi)

Küsis mult veel, et kas ma arvan, et ta kiusab mind, et õige kiusamine algab siis, kui seletuskirja ära viin. Kuid mingit seletuskirja ma küll ei plaani kirjutada.

kerli 14.10.2011 11:54 (13 aastat tagasi)

Tööl on kāidud kuskil7 kuud ja kuskile pole ka alla kirjutatud, vaid on suulineleping. Tööandja ebaväärikas käitumine algas sellest, kui mul juhtus tõstukiga õnnetus ja tulekaitsevärav sai veidi kahjustada, kuid selle ukse liikumist nüüd küll ei takista, pigem selline iluviga. Ja nüüd ta paneb mind tööle kõige raskemates asjades, kuigi olen palunud vahelduseks midagi muud, kuna kāed valutavad, aga tööandja ütles, et pole tema probleem. Ja kuna mingit kindlat lepingut pole ja kui ma isegi teen need kindlad päevad pärast lahkumisavaldust ära, siis ei saa ma ka kindel olla, et ta mulle kõik raha ka ära maksab, vaid võtab endale nö kahjutasuks.

blah 14.10.2011 12:06 (13 aastat tagasi)

kuna tööandja praegu rikub südamerahuga seadust (tööleping nimelt peab olema kirjalik), siis kes seda oskab öelda, mis ta nende rahadega teeb. Leping on sul kindalsti olemas, kuigi vormistamise nõudeid tööandja rikub. Tööd oled ju teinud ja ka raha selle aja eest saanud, seega on leping sõlmitud. Aga kui nüüd rahade ja muude tingimuste üle vaidluseks peaks minema, siis ilmselt pead abi otsima TVK-st.

Maret 14.10.2011 12:30 (13 aastat tagasi)

Kerli, kui soovite TL üles öelda erakorraliselt(päevapealt) toetudes sellele, et tööandja on kohelnud töötajat ebaväärikalt siis peate suutma vaidluse korral oma väidet ka põhjendama/tõendama. TLS§ §91. Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja poolt (1) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda mõjuval põhjusel, eelkõige kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist. (2) Töötaja võib töölepingu erakorraliselt üles öelda tööandjapoolse kohustuse olulise rikkumise tõttu, eelkõige kui:1) tööandja on kohelnud töötajat ebaväärikalt või ähvardanud sellega või lubanud seda teha kaastöötajatel või kolmandatel isikutel; §85. Töölepingu korraline ülesütlemine (3) Eeldatakse, et ülesütlemine on korraline, kui töötaja ei tõenda, et ülesütlemine on erakorraline. (4) Kui töötajal ei ole tähtajatu töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks alust, loetakse ülesütlemine korraliseks seaduses sätestatud etteteatamistähtajaga. -------------- Kui aga soovite TL üles öelda korraliselt siis on jah etteteatamine 30 päeva, mina aga soovitan kui te erakorralise TL lõpetamise peale ei lähe tööandjale teha ettepanek lõpetada TL poolte kokkuleppel esimesel võimalusel, sest tundub selge olevat, et kumbki pool pole olukorraga rahul miks siis edasi üksteist piinata. Mis rahadesse puutub siis tööandja muidugi peab ära maksma välja teenitud töötasu ja ka kasutamata puhkuse eest hüvitise aga samas on tööandjal ka õigus nõuda kahju hüvitist teilt antud iluvea paranduse eest.

kerli 14.10.2011 12:48 (13 aastat tagasi)

Aga kas see kahju ei lähe tootmiskulude alla, kuna tegu on tehasetööga ja õnnetusi juhtub kõigil, aga ainult minult soovib ta selle kinnimaksmise. Ja selle kahju peaks välja selgitama mingi komisjon, mitte, et ta annab suvalise arve? Ja kui välja tuleb, et mul puuduvad ka tõstukiload, siis kas ülemus trahvi ei saa, et lubadeta inimestel on kättesaadav tõstukitega sõitmine ? Ja antud olukorras ei kujuta küll ette, kuidas saaksin tõendada tema vääratut käitumist. On vaid tema sõna minu vastu ja ta saab väga edukalt tööl samamoodi käituda, ilma et ma midagi teha saaksin.

Maret 14.10.2011 14:45 (13 aastat tagasi)

Tegu on ju tuvastatud süülise toega, jah õnnetusi juhtub ikka aga enamasti ka tekitaja hüvitab kahjud miks tööandja peaks enda kanda kulu võtma. Miks komisjon, kui arve on iluvea paranduse eest siis see peaks olema küll piisav tõendus kahju summa selgitamiseks. Tööandja ei pea igal töötajal sabas käima, et to tõstukiga jumalapärast sõitma ei lähe, endal peab ikka ka olema taipu, et kui antud sõiduki juhtimisõigus puudub sellega sõita ei tohi.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.