testamendijärgse pärimise käik

Poeg 16.01.2012 22:25 (13 aastat tagasi)

Ema abiellus 10 aastat tagasi soomlasega, elavad Soomes. Emal on Eestis korter( Soomes nendel kinnisvara pole, üürivad korterit), Ema on haige ja kardab , et kui tema sureb, siis korterit saab mees endale( st tema lapsed) , aga lapsed( mina ja vend) ei saa mingit pärandust. Või siis mingi osa. Mis siis teha, et päranduse saaksid ainult mina ja mu vend?

sirje 17.01.2012 09:08 (13 aastat tagasi)

Emal on ju võimalik teha notaris testament Sinule ja Sinu vennale või siis kinkeleping.

Poeg 17.01.2012 15:39 (13 aastat tagasi)

Emal on kahtlus , et mehe tütar tegi mingit lepingut, et ta on oma isa hooldaja, mees kirjutas alla mingit paberit , mis tõi tütar( emale seda paberit et näidanud). Kui see ongi selline leping, kas tütar saab vaidlustama testamendi?

???? 17.01.2012 21:09 (13 aastat tagasi)

Mis puutub ema mehe tütar sinu ema pärimisasja? Mis puutub asjasse, mis pabereid on sinu ema mees allkirjastanud? Kui sinu ema ei taha, et tema vara päriks ka tema abikaasa (ja seadusjärgse pärimise korral on üleelanud abikaasa pärija) - on su emal kaks võimalust. Kas abielu lahutada või teha testament, milles jätta oma pärimiseks soovikohased korraldused. Juhul kui su ema omandas korteri abielu ajal ning temal ning ta abikaasal pole abieluvaralepingut sõlmitud, kuulub see korter aga abikaasade ühisvara hulka, mis tähendab, et ema poolt testamendis antavad korraldused puudutavad vaid tema ühisomandi osa.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.