korteriomandi võõrandamine kaasomandisse

Remi 7.03.2012 22:24 (13 aastat tagasi)

Mõtteharjutus: Omanikul on 5 toaline korteriomand. Omanik soovib müüa korteri kahes osas- 2 toaline ja 3- toaline, kuna suuri kortereid ei osteta. Olemasolevat 5 toalist korteriomandit kaheks eraldiseisvaks(2+3) korteriomandiks jagada ei saa, see eeldab ehitusloa väljastamist Linnaplaneerimise ametist. Seda aga ei saa(koormusindeksid, parkimiskohad jne). Lahendus- 2 erinevat ostjat, kaasomand, notariaalne kasutuskord kandega kinnisturaamatusse. Lisaks: Korter on projekteeritud eraldi ja hiljem kokku ehitatud: 2 toaline ja 3 toaline, korterite eraldamine on lihtne, eeldab ainult ühe ukseava kinniehitamist. Olemas on eraldi sissepääsud, eraldi köögid, saab eraldada elektrisüsteemid(uus liitumine ühele kaasomandi poolele) ning saab eraldada veesüsteemid. Olen siis võimaliku ühe poole ostja rollis. Millele soovitad tähelepanu pöörata?

raiN 8.03.2012 01:34 (13 aastat tagasi)

Kolmetoalise osa ostja on alati enamus-osanik selles projektis ning võib kaasomanike "üldkoosolekul" kasutuskorra ümber hääletada (kuigi see võib tähendada kasutuskorra enda jaoks halvemaks muutmist).

Remi 8.03.2012 09:29 (13 aastat tagasi)

Millised võimalused on sellise olukorra tekkimise välistamiseks. Nii 2 toaline kui 3- toaline on pindalalt enamvähem sama suured. "Üldkoosolekul" mängib rolli vist kaasomandi pindala kui ka kaasomanike arv. Piirata notariaalses lepingus kaasomanike arvu- ntx. maksimaalselt 2 mõlemale osale?

33 11.03.2012 04:41 (13 aastat tagasi)

Kaasomandit saab siis ju ka lõpetada - on võimalik reaalosadeks jagada - mis "nimeliselt pole korteriomandid. Muide kaasomandi kasutuskorda ei saa lihtsalt "häälteenamusega" ümberjagada kui see on notariaalne, sellise % ostetud jne niing vähemuse õigusi kaasomandi kasutamisel ei saa piirata

Remi 11.03.2012 12:03 (13 aastat tagasi)

Tänan vastamast! Põhjalikumal uurimisel selgub, et antud situatsioonis on 2 suuremat probleemi: 1. Kaasomand hirmutab inimesi, objekti müümine tulevikus on komplitseeritud. 2. Kui hoones on korteriühistu saab KÜ-ga kokku leppida, et mõlemad kaasomanikud tasuvad ntx vee ja muud KÜ maksed eraldi. Kuid võlgade tekkimisel on seaduse silmis vastutavaks siiski korter.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.