elatis täisealise isiku kasuks

mikk 30.06.2012 18:12 (12 aastat tagasi)

küsimus siis selline,et kui 18 tütar,võtab kutsehariduskeskusest akadeemilise puhkuse,seoses raseduse ja lapse sünniga,kas pean talle ikka elatist edasi maksma? kaldun arvama,et vaevalt tütar hiljem seda kooli lõpetabki...

Mart 1.07.2012 20:08 (12 aastat tagasi)

Akadeemilisel puhkusel olles on õpilane endiselt kooli nimekirjas. Elatist on seega kohustus maksta nii nagukohtuotsus ette näeb. Samas Sinu tütre lapse isa on kohustatud oma lapse ema ülal pidama 8 nädalat enne sünnitust ja vajadusel kuni lapse 3a saamiseni kui lapse emal pole nt lapse est hoolitsemise tõttu võimalik töötada. Mingi aeg saab su tütar ka emapalka. asjaolusid arvesse võttes võid ju esitada kohtule hagi ja taotleda elatise maksmise lõpetamist.- eks kohus siis otsustab.

mikk 2.07.2012 17:07 (12 aastat tagasi)

tänud vastamast,kunagi määratud kohtuotsuses on kirjas,et olen kohustatud maksma elatist kuni tütre 18a saamiseni..muidugi on ka veel asjaolu,et lisaks sellele juba 18 aastasele,lastootavale,,lapsele,, ,pean maksma elatist veel kolmele lapsele. nagu ma aru sain,kas ilma kohtusse minupoolse hagi esitamata,peaksin ikka akadeemilise puhkuse ajal talle elatist edasi maksma?asi veel selles ka,et see tütre lapse isa on ise ka sama kooli õpilane,kellel puudub ju sissetulek,kuigi on samuti täisealine ja peaks vastutama oma tegude eest...andke palun head nõu,kas minna kohtusse hagi esitama,või üldse millest alustada ja kuidas need asjad käivad?

mikk 5.07.2012 17:01 (12 aastat tagasi)

küsimus endiselt aktuaalne...

Konkreetne 5.07.2012 17:15 (12 aastat tagasi)

Kas tütar on juba akadeemilisel puhkusel? Mis ajast, mis ajani on akadeemiline puhkus võetud? Millal on sünnituse tähtaeg? ...........Kui laps sünnib ja lapse sünnidokumentidesse ei märgita lapse isa nime siis ei ole lapse isal ka kohustust last ja lapse ema ülal pidada. Akadeemilisel puhkusel olles on tütar endiselt koolis õpilste nimekirjas ja sel ajal tuleb siiki elatist maksta. Elatist tuleb maksta kõigile lastele. Kuid summad ei pea olema võrdsed. Nt kui need 3 last elava dkoos ühe ja sama emaga ja on ühest soost siis kulutused neile on väiksemad kui erinevatest sugudest lapse puhul ja erinevate emade puhul.. Vanemate laste vajadused on aga alati suuremad.

Riukalik Jurist 5.07.2012 20:48 (12 aastat tagasi)

Aga sa ära liiga palju mõtle, vaid täida kohtuotsust. Kui otsuses oli kirjas, et 18-aastaseks saamiseni, siis nii teegi. Tõtar ei saa otsusega täituri juurde jalutada ja sinult midagi nõuda. Selleks peab ta uuesti kohtusse minema. Ja kui läheb, siis vaatame juba edasi. Aga kui ei lähe, no siis oled maksmisest ju üldse prii.

mikk 10.07.2012 16:25 (12 aastat tagasi)

samas,ega ma eriti palju mõtlegi ja pabista:),lihtsalt tahtsin teada,kuidas õigus on...eks ma neile ju kogu aeg selgitan,et minge jah kohtusse,minul vara pole,ega tule ja panga arved paar aastat juba arestitud...see,kui 18a tütar tahab kohtusse minna,on tema valik ja ta ei võida sellega midagi...kahju muidugi:(

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.