konkurentsipiirangu kokkuleppe kehtivus pärast töölepingu lõppemist

konkurentsipiirang 21.01.2014 19:14 (11 aastat tagasi)

Kui mul on töölepingus kirjas järgnevad punktid: [quote] 1. Pärast käesoleva lepingu Lepingu lõppemist/lõpetamist ei tohi Töötaja osutada 24 (kahekümmne nelja) kalendrikuu jooksul arvates Lepingu lõpetamise päevast Tööandjale konkurentsi. 2. Töötaja äri- ning tootmissaladuse hoidmise eest ja konkurentsipiirangu täitmise eest Lepingu punktis 1 näidatud perioodil kohustub Tööandja maksma Töötajale pärast lepingu lõppemist igakuist hüvitist, summas 100 € (summa muudetud) 3. Kui Töötaja on rikkunud Lepingus ettenähtud konkurentsipiirangut või äri- ja tootmissaladuse hoidmise kohustust, on Tööandjal õigus nõuda Töötajalt 24 (kahekümmne nelja) kalendrikuu eest makstud hüvitise kohest tasumist ning Lepingu rikkumisega tekitatud kahju täielikku hüvitamist Tööandja poolt määratud ajaks. [/quote] Minu küsimused oleks: 1) Kui lahkun nüüd töölt omal soovil ja teen ise konkureeriva ettevõtte ehk olen otsene konkurent, siis kas Tööandja saaks nõuda mult 24 x 100 € (summa muudetud) hüvitist? 2) Punktis 3 on kirjas, et on õigus nõuda MAKSTUD hüvitise kohest tasumist. Kui aga Tööandja võibolla on maksnud alles ühe kalendrikuu eest seda hüvitist, siis kas saab nõuda ainult selle ühe kuu tagasi tasumist? 3) Kui Tööandja ei maksa peale töölepingu lõppemist määratud igakuist hüvitist, siis kas kõik need punktid muutuvad kehtetuks? 4) Kas antud konkurentsipiirangu punktid on üldse seadusega kooskõlas? Kui inimene on pädev just oma alal, siis on ju väga tõenäoline, et inimene satub tööle konkurendi juurde. See oleks aga absurd kui endine tööandja saaks keelata töötada uue tööandja juures.

Liis 22.01.2014 10:40 (11 aastat tagasi)

3) Kui tööandja ja töötaja lepivad kokku konkurentsipiirangu kohaldamises või tööandja on määranud saladuses hoitava teabe, peab tööandja lisaks käesoleva seaduse §-s 5 nimetatule teatama töötajale konkurentsipiirangu kokkuleppe või saladusena määratud teabe sisu. § 24. Konkurentsipiirangu kokkuleppe kehtivus pärast töölepingu lõppemist (1) Pärast töölepingu lõppemist kohaldatav konkurentsipiirangu kokkulepe kehtib üksnes juhul, kui see: 1) vastab käesoleva seaduse § 23 lõigetes 2 ja 3 sätestatud tingimustele; 2) on sõlmitud kirjalikult; 3) selle eest makstakse hüvitist vastavalt käesoleva paragrahvi lõikele 3; 4) see on sõlmitud kuni üheks aastaks arvates töölepingu lõppemisest.

konkurentsipiirang 22.01.2014 13:20 (11 aastat tagasi)

saan ma õigesti aru kõige viimasest lausest, et kui töölepingusse on pandud konkurentsipiirang kaheks aastaks, siis see juba teeb kogu selle nõude tühiseks, kuna sõlmida on lubatud ainult kuni üheks aastaks?

konkurentsipiirang 28.01.2014 13:31 (11 aastat tagasi)

Kas tõesti kellelgi pole mingit konkreetset vastust anda selles küsimuses?

A 28.01.2014 14:12 (11 aastat tagasi)

Viidatud tingimustel on konkurentsipiirangu kokkuleppe tühine, kuna on sõlmitud rohkem, kui üheks aastaks. Sellest tulenevalt pead aga tagasi maksma ka antud kokkuleppe alusel saadud hüvitise, juhul kui hüvitist on makstud. Põhimõtteliselt on Sinu valik, kas vilistada kokkuleppele ning hüvitisele ja minna tööle konkurendi juurde, või siis täita kokkulepet ning nõuda tööandjalt 2 aasta vältel hüvitise maksmist. Vastavalt TLS § 24 lg 2 Tööandja ei saa tugineda käesoleva paragrahvi lõikes 1 kehtestatud nõudeid rikkudes sõlmitud kokkuleppe tühisusele, kui töötaja täidab kokkulepet.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.