testamendijärgse pärimise käik

Rein 29.04.2014 12:11 (11 aastat tagasi)

Tere Testamendi järgi määratud kinnisavara on vahepeal maha müüdud . Kas ma peaks muutma nüüd testamendi sisu või pole see oluline .Kas isikukul, kes on eelnevalt märgitud maha müüdud kinnistu pärijaks on nüüd õigus vaidlustada testamenti ja nõuda näiteks ülejäänud vara jagamist

A 29.04.2014 13:31 (11 aastat tagasi)

Pärijal on õigus üksnes sellele varale, mis kuulub pärandajale surma hetkel. Kui testament oli tehtud üksnes kinnisvara kohta, mis pärandaja poolt tema eluajal maha müüakse, siis ainsaks tagajärjeks ongi see, et testamendijärgselt pole pärijatel midagi pärida. Testamenti seoses sellega muuta ei ole vaja ning muu vara suhtes rakendub seadusjärgne pärimine. Kui testamendiga on pärandatud ka muu vara, siis toimub pärimine nii nagu testamendis kirjas, v.a see vara, mis oli pärandaja eluajal võõrandatud. Pärijal ei ole õigust sellel alusel vaidlustada testamenti, hoolimata testamendist on pärandaja õigustatud oma vara eluajal käsutama ilma igasuguste piiranguteta.

Rein 29.04.2014 15:27 (11 aastat tagasi)

Suured tänud vastamast. Loodetavasti sain õieti aru . Kolm kinnisvara ,kolm last ,üks kinnisvara hetkel maha müüdud ja seega üks laps jäänud siis niiöelda testamendist välja (lapsele antud kinnisvara summa sulas )Testamenti muutma ei pea kuna niiöelda praeguseks testamendist välja jäänud laps ei saa vaidlustada testamenti ja teistele lastele jäetud vara .

Foorum 30.04.2014 09:06 (11 aastat tagasi)

Kui need kolm kinnisvara olid nimeliselt igale lapsele eraldi testamendis märgitud, ja üks nendest on maha müüdud, siis see laps loomulikult seda ei saa enam. Küll aga võib ta pärida midagi muud, mida testamendis pole nimeliselt nimetatud ja kui ta on nn seaduslik pärija. Seda ka juhul kui pole öeldud, et"kõik muud varad pärib x".

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.