asjaõigusseadus

anne 13.01.2015 14:33 (10 aastat tagasi)

Sellise näite puhul tekkib küsimus... Kodanik X on võlgu ja täitur otsustab läbiotsida tema valduses oleva elukoha.Elukoht kuulub X isale kuhu sisse on kirjutatud veel lisaks X-Ile tema isa,elukaaslane,tütar ja õde.Kui nüüd täitur tuleb ja asub asju arestima on tal õigus kõik ette juhtuv arestida ning peab iga üks ise tõendama mis on tema? Ausalt,ei kujuta ette kuidas seda teha.

A 13.01.2015 14:58 (10 aastat tagasi)

TMS § 73 lg 2 Kui kolmas isik väidab arestimisel, et arestitav asi on tema omandis, kantakse arestimisakti märge vastuväite kohta. Kohtutäitur selgitab kolmandale isikule tema õigust esitada hagi vara arestist vabastamiseks. Sellise hagi esitamist selgitab TMS § 222. https://www.riigiteataja.ee/akt/131122014014 Targem oleks kohtutäiturit üldse mitte oma elukohta ilma kohtumääruseta sisse mitte lubada, pealegi veel, kui selle elukoha omanik ei ole võlgnik. Ilma kohtumääruseta võib kohtutäitur isiku elukohta siseneda üksnes võlgniku nõusolekul. Kui võlgnik nõusolekut ei anna, vajab kohtutäitur sisenemiseks ja läbiotsimiseks kohtumäärust, mida ta aga üldse ei pruugi saada, arvestades elukoha kuulumist mitte võlgnikule vaid kolmandale isikule. http://tarbija24.postimees.ee/1324090/lugeja-kusib-kellel-on-oigus-siseneda-minu-elamisse-ja-mis-pohjustel

anne 13.01.2015 16:26 (10 aastat tagasi)

Aga kui on olemas kohtumäärus läbiotsimiseks aga kohal ei ole teisi kes ruume valdavad või omanikku ennast.On vaid võlgane või üks elanikest.Kui teisi kohal pole kelle vara on ka seal kas siis ikka peab neid sisse laskma.Ilmselgelt ei arvesta täitur võlglase jutuga kellele mis seal kuulub.On see ikka nii lihtne sellise segasuma suvila puhul??

A 13.01.2015 17:36 (10 aastat tagasi)

Kui kohtumäärus läbiotsimiseks on olemas, siis peab kohtutäituri sisse laskma. TMS § 28 lg 3 kohaselt sama paragrahvi lõigetes 1 ja 2 sätestatud nõuetele vastavat ruumide ja maatüki läbiotsimist peavad taluma ka isikud, kelle kaas- või otseses valduses ruum või maatükk on. Kui kolmas isik, kellele väidetavalt arestitav asi kuulub, arestimise juures ei viibi, siis võib vastuväite, et arestitav asi ei ole tema oma, esitada ka võlgnik ise. Tõsi küll arestimist (samuti nagu ka kolmanda isiku enda vastuväide) see ei takista ning kui kohtutäitur ise asja arestist hiljem kolmanda isiku taotlusel ei vabasta, siis saab seda taotleda üksnes kohtus hagimenetluses.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.