ajuvaba kohtutäitur kõrva peale astumas?

Siim 19.06.2015 15:21 (9 aastat tagasi)

Hei Hei kõik see pere,mitme kordset summat on üldse õigus kohtutäituril nõuda? või peab maksma tema äranägemise järgi? Teema järgmine,2009 oli tuttaval vaja hädasti sms laenu(mina muidugi ei teadnud et ta mulle tagasi ei kavatse maksta)võeti siis laen ja raha anti üle. 2013 tuli kiri et võlgnen kohtutäiturile 750 eurot muidu pannakse kontod arestitakse.Tegime kohtutäituriga kokkuleppe et maksan iga kuu 50 eurot aga arve las on lahti.Summa sai makstud.Täna helistas kohtutäitur uuesti ütles et viivise eest ka vaja maksta 350 eurot! ja autole pandi võõrandamis keeld(arestitud) MISMÕTTES NAGU??? MA OLEN KORRALIKULT KELLEGI JAMA ÄRA MAKSNUD OMA VABAST TAHTEST TEINUD KOOSTÖÖD JA TEHAKSE NII,MIS ÕIGUSE MA KÜSIN? Oskab ehk keegi targem siia midagi postitada? Parim Ja targim Vastaja saab 50 eurot puhtalt kätte kui vastusest ka abi on!!!

melody 19.06.2015 16:58 (9 aastat tagasi)

Seaduslikku viivist on kahjuks peale võla maksmist tõesti õigus nõuda, lugege kohtuotsus hoolega läbi. Summa arvestatakse kohtuotsuse (määruse) kuupäevast kuni võla tasumise kuupäevani ja seda arvestatakse põhisumma pealt. Kohtutäitur ise enda tasku seda ei arvuta, sissenõudja otsustab kas nõuab viivist või mitte, tal on õigus seda teha aga ei pea. Küll aga võiksite kohtutäiturilt nõuda viiviste summa arvutuskäiku sest summa tundub liiga suur. Ilmselt on tegemist tagaseljatsusega kus viivise määr on pandud sissenõudja suva järgi ja kuna seda pole õigel ajal vaidlustatud (taotletud vähendamist) siis nii otsusesse jäigi.

CC 19.06.2015 17:38 (9 aastat tagasi)

võimalik et ka täituritasud paisutavad seda summat. Mis puutub aga sellesse, et sina nagu oled tore inimene ja maksad võõrast võlga, siis jutust saan ma küll aru, et sina oled võtnud laenu ja andnud selle sõbrale üle. Kohtu silmis oled aga sina võlgnik ja oma vaba tahtega ei amksa sa midagi, maksad vastavalt kohtuotsusele. Nüüd on sul õigus kogu see raha regresskorras sõbralt tagasi nõuda.

Siimule 19.06.2015 18:03 (9 aastat tagasi)

Kohtuotsusega on kindlasti viivis välja mõistetud ja see saab olla maksimaalselt sama suur kui põhinõue. Viivis arvutatakse põhivõla tasumise seisuga. Ehk siis see ongi see ÕIGUS, mille alusel seda nõutakse. Õhust ei võeta midagi. Lugeda sa ilmselt oskad, seega loe see kohtuotsus läbi, mida täidetakse. Mitte ära eelda või arva. Elu on tõesti "ebaõiglane"nende suhtes, kes mitte midagi ei uuri, ei loe, vaid ainult eeldavad, et asjad käivad maailmas nii, nagu nende ajunatuke neile ütleb. Ja nagu öeldi - täituri tasud on ka kõigele alati lisandunud, nii on igas riigis. Ja mis puudutab sellesse, et sina oled nö "hea inimene". Kui sina minult laenu võtad, siis mind ka ei huvitaks, kelle jaoks või milleks. Fakt on vaid see, et SINA oled võlgnik ja mina tahan oma raha tagasi. Nii on kõikide võlausaldajatega. Ja ajuvaba oled selle teksti põhjal vaid sina, Siim.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.