Tööle kandideerimise konkurss

Kristel 4.11.2018 10:46 (1 aasta tagasi)

Kuidas selle värgiga siis on. Tavaliselt korraldatakse konkurss ja pannakse mingi tähtaeg, mille jooksul on võimalik oma kandidatuuri üles seada. Avalikus sektoris on mingisuguse õigusaktiga see tavaliselt paika pandud ja erasektoris on see iga tööandja suva. Enam levinud praktika on aga see, et kui kandideerid konkursi viimastel päevadel, siis neil on juba töötaja/teenistuja olemas. Siit küsimus, kas ei ole tegemist diskrimineerimisega (või milliseid seaduse sätteid rikuti) kui seda, kes saatis oma cv esimestel päevadel koheldakse paremini (ehk võeti tööle) kui seda, kes saatis konkursi viimasel päeval (ta cv lendas koheselt prügikasti)? Kas selline asi on üldse seaduslik, nii isikuandmete kogumise/töötlemise mõttes, et suur plakat töökuulutusega üleval, tähtaeg see, tulge aga kandideerima, kuid tegelikult on keegi juba selle raames tööle võetud ja enam reaalselt inimest ei vajata. Kas sellisel juhul võib isikuandmeid üldse koguda ja ärgitada inimesi kandideerima? Kas võibki selliseid libakonkursse korraldada?

? 15.11.2018 09:37 (1 aasta tagasi)

aga kuidas sa kavatsed seda üldse tõestada, et sinu cv, mis esitati viimasel päeval, ilma lugemata kohe prügikasti lendas? Konkursi korraldaja sulle seda kindlasti ei öelnud.

Kristel 19.11.2018 21:37 (1 aasta tagasi)

No seda saab ju tõendada vägagi hästi, kui ütleme mina saadan oma CV 19.november ja sellele ametikohale on inimene tööle juba võetud ja tööleping sõlmitud 15.november. Mul endal oli juhus, kus saatsin eelmisel päeval CV, konkurss kestis veel oma 15 päeva, tegemist avaliku teenistusega ja siis mu sõbranna juhtus kokku ühe oma tuttavaga, kes siis rõõmusõnumit talle jagas, et tema juba nädal aega seal uues töökohas töötanud (ehk siis seal kus mina eile kandideerisin). Nii palju kui uurinud olen, siis sellisele asjale kehtivad VÕS-i peatüki 49 jagu 2 sätted.

Kristel 19.11.2018 21:41 (1 aasta tagasi)

Täpsustan: Need VÕS sätted siis mitte avaliku teenistuse jaoks, vaid ülejäänute, sest avaliku teenistuse seadus iseenesest juba ise reguleerib avaliku teenistusse võtmise korda jne. Et kui tööandjaks on ettevõte, siis VÕS

Nimi 28.12.2018 13:52 (1 aasta tagasi)

Aga mida sa sellega saavutaksid? Kui keegi on juba tööle võetud ja sa selle vaidlustad... no tehakse järelkonkurss ning öeldakse sulle läbi sarkastilise naeratuse, et "kahjuks osutus valituks teine kandidaat." Arvad sa, et asja pushimine annaks sulle mingisugusegi võimaluse sellesse firmasse tööle saada? Ma leian muidugi, et see on hilisemate kandidaatide suhtes veidi ebaõiglane aga kui firmal on kiirelt vaja töökoht täita ning nad leiavad enda arvates ideaalse kandidaadi juba esimestel päevadel, siis on ka igati mõistetav, et nad temaga kohe lepingu sõlmivad. Muidugi oleks siis ka viisakas konkureerimiskeskkonnas konkursi lõppemisest teavitada aga see on juba omaette asi.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.