Korteriühistu arve

Elmo Lepiku 9.11.2018 21:54 (1 aasta tagasi)

Tere! Kas korteriühistu on kohustatud korteriarvel näitama eelmise kalendrikuu korteri veemõõtja näitu või piisab sellest kui arvel on ainult tarbitud vee ja kanalisatsiooni kogus m3, vee ja kanalisatsiooni maksumus?

kifa 10.11.2018 08:10 (1 aasta tagasi)

Ma ei usu, et ükski seadus reguleerib nii detailselt seda. Praktikas on mõlemaid variante - on arveid kus on näidud, on kus on näitude vahed. Viimasel variandil tavaliselt on arvel ka kastike, kus palutakse käesoleva kuu näidud teavitada ja saata kuhugile ja sela on ka eelmise kuu näit olemas.

Elmo Lepiku 10.11.2018 14:12 (1 aasta tagasi)

Korteriarvete koostamisel kasutame juba 18 aastat programmi Reeni 6,3, mis võimaldab korteriarveid väljastada erinevalt: koos eelmise kuu veenäiduga ja ilma näiduta. Kui esitan arve koos eelmise kalendrikuu veearvesti näiduga, kulub arve printimiseks üks A4 paber, kui ilma, siis saab printida 2 arvet ühele A4-le. Tavalisel prindin 2 arvet ühele lehele. 1-2 korda aastas esitan korteriarved koos eelmse kalendrikuu veenäiduga. Küsisin sellepärast, et üks meie maja korteriomanik, kes juba 11 kuud ei ole esitanud oma korteri veearvesti näitu, kirjutas minule, et meie KÜ väljastatud arved ei ole seaduslikud, kuna arvel puudub eelmise kuu veearvesti näit. Tarbitud vee kohus m3 ja vee tariif on igal väljastatud arvel alati kirjas.

kusa 11.11.2018 07:24 (1 aasta tagasi)

aga palu tal näidata see seadus, mille alusel peab olema mõlemad näidud? Siis pole vaja siia pöördudagi. Samas mitme KÜ juhina ma eelistaks iga kell selle A4 välja lasta, selmet oinapeadega vaidlema veel hakata. Ja mida te olete 11 kuud oodanud - tuleb võtta kaks inimest ja korterisse minna ning vee näit fikseerida, ühtlasi ka plommid üle kontrollida. Kui sisse ei lase, siis kogu maja veemõõtjate jääk talle järgmisele arvele kaela panna.

Elmo Lepiku 11.11.2018 08:14 (1 aasta tagasi)

Ega me ei olegi väga oodanud. Iga kalendrikuu oleme tema vett arvestanud tema eelnevate kuude tarbitud keskmise veenäidu järgi, mis on umbes 4m3. Kui ta nüüd ka ei reageeri, siis arvestame tema vett üldkoosolekul vastuvõetud otsuse järgi, mis on 15 m3, juhul kui korteriomanik näitu ei esita. Korterisse trügima ei hakka, saatsin talle kirja, et kui näitu ei esita, arvestame tema veekulu iga kuu üldkoosolekul vastuvõetud otsuse järgi 15 m3 ja järgmisel üldkoosolekul hääletame tema korteris veekulu hakata arvestama tema korteri m2 järgi. Seaduse kohta küsisin ka, ju ta nüüd siis otsib seda seadust :-) Pigem on meil maja veemõõtja näit väiksem kui korterite näidud kokku, nii et petuskeemi arvatavasti ei ole, lihtsalt sooviksin kasvõi kord aastas näitu.

Pb 13.11.2018 07:09 (1 aasta tagasi)

Selle, missugused andmeid kuvate kü arvetel, lepite kokku põhikirjaga. Kui seda pole tehtud, siis tõepoolest miski eriti ei reguleeri. Peaasi, et arvel nõutavad rekvisiidid olemas ( arve kuupäev, saaja, tasutav summa, jne). A milleks panna arvele 15 m3, kui see pole reaalne ja nagu aru sain - petuskeemi pole, ning kü tarbimine kokkuvõttes väiksem kui summa summarum arvetel. Lihtsam oleks sellele korterile panna veevahe.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.