VÕS lepingu ülesütlemisest

Juhan 14.02.2019 07:46 (1 aasta tagasi)

Kui üks pool ütleb töövõtulepingu erakorraliselt üles, siis kas teine pool ( kes ülesütlemisega ei nõustu) peab selle ülesütlemise kohtus vaidlustama? Või piisab kirjalikust vastuväitest?

Reelika 14.02.2019 13:48 (1 aasta tagasi)

Ikka kohtus.

Juhan 14.02.2019 19:35 (1 aasta tagasi)

Kuna minu jaoks oluline teema, palun teadjatel viidata ka täpsele seadusesättele. Ise Võs-ist ei leidnud, aga pole ka kõige osavam. Tegu siis töövõtulepinguga ja töövõtja tahab üles öelda, kuna tööandja ei tasunud ja viivitas pikka aega tasuga ja ütles et ei tasugi. Lõpuks muidugi tasus ära peale ülesütlemisavaldust selle osa eest mis osas töö ära tegin.

Reelika 14.02.2019 19:49 (1 aasta tagasi)

Mis seadusesätet sa loota leiad? See on ju loomulik, on kaks osapoolt, kel on eriarvamused ja neid lahendabki Eestis kohus. No üks võimalus on ka kohtuväliselt kuidagi ära leppida või mingi kohtuväline kompromiss saavutada. Aga iseasi kas see on sellise osapoole puhul võimalik? Vastasel korral lahendatakse vaidlus kohtus.

Reelika 14.02.2019 20:00 (1 aasta tagasi)

Mis pretensioon seal veel siis on, kui leping üles öeldud ja töövõtja tehtud töö eest ka tasu saanud. Mille üle vaidlus käib?

A 15.02.2019 06:03 (1 aasta tagasi)

Ülesütlemist iseenesest kohtus vaidlustama ei pea, juhul aga kui Sa leiat, et ülesütlemiseks puudus alus, siis on Sul õigus nõuda kohtu kaudu lepingu täitmist ning siis kohus hindabki, kas leping on kehtiv või on ülesütlemisega lõppenud. Aga jah, kui tehtud töö eest oled tasu kätte saanud, siis on kohtusse pöördumine suht mõttetu.

Juhan 15.02.2019 09:51 (1 aasta tagasi)

Kuna töö oli mahukam, siis oli lepitud kokku, et tööosa A, misjärel tasumine, tööosa B, misjärel tasumine jne. Kuniks ühe osa eest enam tööandja ei tasunud, ei viidanud ka puudusele ja võttis töö vastu ja andis vihje et ei kavatsegi maksta. Seejärel tegin ülesütlemisavalduse, sest ei riski teha suur tööd teadmisega et tasu suure tõenäosusega ei laeku. Siis peale ametliku ülesütlemise tegemist sain oma raha kätte tehtud tööosa eest. Kuid minu jaoks oli leping lõppenud minu ülesütlemisega. Osa algselt kokkulepitud töòdest jäi objektil tegemata ja selle jaoks pidi tööandja leidma uue tegija. No ja siis läks lahti - teine pool hakkas nõudma täitmist, leppetrahve jne Mina raiunud aga vastu, et leping lõppes ülesütlemisega ja et ta ei saa neid nõudeid enam esitada. Ütlesin et kaevaku kohtusse, kuid sinna ta pole veel läinud. Samas, võib veel minna, kuid ma ei tea kuikaua.

A 15.02.2019 10:33 (1 aasta tagasi)

Kohtusse võib pöörduda nõude aegumistähtaja jooksul, mis on siis kolm aastat vastava kohustuse sissenõutavaks muutumisest.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.