Hüpoteek omakorda panditud

Tanel 25.02.2019 10:26 (1 aasta tagasi)

Tere, uurisin ja puurisin, kuid ei saa päris kindlale vastusele siiski lähemale. Kinnistule on seatud hüpoteek ja nüüd on omakorda seatud hüpoteegile siis pant teise krediidiasutuse kasuks. Mida see nagu täpselt tähendab? Kui tekib nõue emma kumma asutuse poolt, siis läheb vara müüki? lisan teema pildi näol: https://imgur.com/a/eoQoPp7

vastus 25.02.2019 13:57 (1 aasta tagasi)

Kui kinnisasja omanikul tekib oma võlausaldaja (hüpoteegipidaja) ees võlgnevus, võib hüpoteegipidaja nõuda koormatud kinnisasja sundmüüki ja saada sealt oma raha kätte. Kui hüpoteegipidajal tekib võlgnevus oma võlausaldaja (hüpoteeki koormava pandipidaja) ees, võib pandipidaja nõuda tagatiseks antud hüpoteegi sundmüüki ja saada nii oma raha kätte (viimane juba oluliselt raskemini teostav variant kui kinnisasjale enampakkumisel ostja leidmine. Et asjal mõtet oleks, peaks senine hüpoteegipidaja loovutama uuele hüpoteegipidajale ka laenulepingust tuleneva nõude, mille täitmise tagamiseks üldse korteriomandile hüpoteek pandi). Sellisel teoreetilisel juhul tekiks hüpoteegile lihtsalt uus omanik. Kinnisasja omaniku see kuidagi ei mõjuta.

Tanel 27.02.2019 08:19 (1 aasta tagasi)

Hüpoteek seati varale juba aasta ja mõni kuu varem (enne panti). Praegusel hetkel ma tean, et hüpoteegipidaja võlausaldaja ei ole Krediidipank. Pant seati ju varale kõvasti hiljem. Praegusel hetkel on vara nii hüpoteek kui ka pant seatud erinevate krediidiasutuste poolt, erinevatel aegadel. Mõlemad kanded kehtivad samaaegselt, kui nad on sama kande all, siis täiendavad nad teineteist? Kõlab nagu, et sundmüügi korral omavad mõlemad ettevõtted õigust müügist saadud rahale nõuete katmiseks vajalikus summas.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.