§ tõlgendusega raskus

Annely 7.03.2019 07:31 (6 kuud tagasi)

Tere, ma palun väga abi vabatahtliku merepäästja § lahtitõlgendamisel. Kopeerin: (1) Vabatahtlikuks merepäästjaks saada soovija peab enne vabatahtliku merepäästjana tunnustamist läbima tervisekontrolli. Vabatahtlik merepäästja peab tervisekontrollist viie aasta möödumisel läbima uue tervisekontrolli, mille käigus tehakse kindlaks, kas isiku terviseseisund võimaldab tal tegutseda vabatahtliku merepäästjana. (2) Vabatahtlikuks merepäästjaks saada soovija ja vabatahtlik merepäästja tõendavad käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud asjaolu, esitades kehtiva mootorsõidukijuhi tervisetõendi. (3) Tervisekontroll tehakse vabatahtlikuks merepäästjaks saada soovija ja vabatahtliku merepäästja kulul. Minu küsimus tekib siin, et vaatamata sellele, et on olemas kehtiv mootorsõidukijuhi tervisetõend, kui selle saamisest on möödas 5 aastat, peab taotlema uut mootorsõidukijuhi tervisetõendit? Siinkohal, mootorsõidukijuhi tervisetõend on tasuline ja antud juhul tundub mulle lihtne riigikassa täitmisena. Esmapilgul tundub isegi loogiline, aga mida pikemalt mõtlema hakata, seda absurdsemana asi tunduma hakkab kuna mootorsõidukijuhi tervisekontrollis ei puudutata teemat merepääste mis on absoluutselt erinev auto juhtimisest. Vabatahtlikel päästjatel, nn vabatahtlikud pritsumehed, on Päästeseaduses: (1) Vabatahtlikuks päästjaks saada soovija peab läbima tervisekontrolli, mille eesmärk on teha kindlaks tal käesoleva seaduse § 34 punktides 2–4 nimetatud tervisehäirete puudumine. Vabatahtlikuks päästjaks saada soovija ei pea tervisekontrolli läbima, kui tal on mootorsõidukijuhi tervisetõend, mille kohaselt tervisekontrollist ei ole möödunud enam kui viis aastat. Kus on loogiline - tehakse erinev tervisekontroll mitte ei nõuta taodelda uut mootorsõidukijuhi tervisetõendit. Seega, kas vabatahtliku merepäästja seadusest peab tõesti vlja lugema, et seadusest tulenevalt peabki iga 5 aasta tagant tuleb taodelda uus mootorsõidukijuhi tervisetõend?

A 7.03.2019 14:35 (6 kuud tagasi)

Jah nii tulebki ju politsei ja piirivalve seaduse §-st 108.8 selgelt välja - iga viia aasta möödumisel tuleb läbida uus tervisekontroll ning tervisekontrolli läbimist tõendab kehtiv mootorsõidukijuhi tervisetõend. See, kas see on loogiline või miks näiteks päästeseadus näeb ette mootorsõidukijuhi tervisekontrollist erineva tervisekontrolli tegemise võimaluse, selle üle ei ole siin mõtet diskuteerida.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.