Riigi eelisostu õigus kinnisvara müügil

Gina 18.03.2019 19:58 (3 kuud tagasi)

Kuidas müüa oma kinnistut, kui on kaitsevöönd ja riigil seetõttu eelisostuõigus. Kas ja kellele peab esimese pakkumise tegema ja kelle poole pöörduma esmalt?

Vina 19.03.2019 07:23 (3 kuud tagasi)

Müüd nii, nagu sa mistahes asja müüd. Kui ostjat pole, siis otsid teda, lisades näiteks mõnda kinnisvaramüügi foorumisse oma kuulutuse või palgates maakleri. Kui ostja leitud ja tingimustes kokkuleppele jõutud, lähete notari juurde ja sõlmite müügilepingu. Müügilepingu koopia saadetakse riigiasutusele, kes antud küsimuses riiki esitab. Koopia saamisest kahe kuu jooksul on riigil õigus ostueesõigust teostada - esitada sellekohana notariaalselt tõestatud avaldus. Kui nad seda ei tee, polegi ostueesõigust teostatud ja su kinnisasja ostja saab rahulikult oma eluga edasi minna.

Gina 19.03.2019 07:32 (3 kuud tagasi)

Tänud vastuse eest. ise mõtlesin, et teeks kohe alguses riigile pakkumise ära, siis potentsiaalne ostja ei peaks 2 kuud ootama, teadmata, kas saab üldse osta. Kas sellist võimalust ei ole?

muqu 19.03.2019 11:55 (3 kuud tagasi)

kui riik ja sina jõuate müügihinnas kokkuleppele, siis polegi probleemi - saad otse riigile müüa. Reaalses elus aga tahab müüja rohkem kui ostja on nõus välja laduma.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.