Isadus

Jaana Kukk 1.04.2019 16:48 (1 aasta tagasi)

Tere, selline küsimus, olen täisealine naine ja minu ema oli minuga eluaeg üksikvanem kuigi ise on abielus seda küll suurem osa paberil sest kahjuks mees oli selline. Aga täna selgus , et antud mees ongi minu isa ja see uudis muutis palju meie kõigi eludes. ja täna on võetud vastu otsus et isa tahab ametlikult perekonnaseisu ametis seda fikseerida , et olen tema laps.Kas sellega kaasneb mingi oht või kohustus riigile ? Mõtleme siis seda ehk üksikvanema toetus näiteks mida oli ema aastaid saanud. Meie ise oma vahel ei nõua midagi vastupidi saam ilusti hakkama kõigega. Kas oskate nõu anda?

hezonja 2.04.2019 06:00 (1 aasta tagasi)

Kuna mees saab ametlikult isaks alles siis kui vastavasisulised dokumendid on ära vormistatud, siis tagantjärele keegi mingeid üksikvanema toetusi tagasi nõudma ei hakka - kui see oli küsimus? Küll aga on mulle üllatav, et see isadus alles praegu mängu tuleb, sest reeglina märgitakse abielus olevale naisele sünnitunnistusse lapse isaks tema seaduslik abikaasa - isegi juhul kui nad ammu juba koos ei ela ja lapse isa on tegelikult keegi teine.

Jänks 2.04.2019 07:44 (1 aasta tagasi)

Eks see isa jääb ka vanemaks ja mõtleb et varsti ise abivajaja... Samas - täisealisel lapsel ju keegi isakannet muutma ei hakka. Ilmselt seda teemat keegi enam ei torgi ega saagi torkida. Kui isa huviks on teha testament, siis selleks pole vaja isaduse nö ametlik fikseerimine. Aga mõtlen et kui em auli selle mehega abielus ja sina abielu ajal sündisid, siis ju tehti automaatselt isa-ema lahtrisse abielus olevate vanemate kanded.

ann 2.04.2019 08:30 (1 aasta tagasi)

Sul on ju sünnitunnistus olemas. Kes siis seal on isa nime all kirjas? Ema ütluse kohaselt pandi isa nimi ja tehakse seda ka tänapäeval. Võimalik, et isa hakkab vanaks jääma ja tahab tütre käest toetust saama hakata. Siis tuleb pigem hakata kohtus tõestama, et ta ise pole kunagi last kasvatanud ega kasvatamise jaoks raha andnud.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.