Inkassonõue viisiditasu maksmata jätmise eest

udu 14.05.2019 14:32 (1 aasta tagasi)

Arsti vastuvõtul käies ei olnud registratuuris võimalik 5 EUR suurust visiiditasu eest maksta, sest olin unustanud pangakaardi parooli ning ei olnud sularaha kaasas. Kliinikumi klienditeenindaja pakkus võimalust seda teha hiljem e-patsiendi keskkonnas. Peale visiiti ununes e-patsiendi keskkonda külastada ning arve jäi maksmata. Vastuvõtust ning arve tasumise tähtajast on tänaseks möödas kaks kuud. Nüüd sain Julius Inkassolt SMS'i milles palutakse "tasuda Tartu Ülikooli kliinikum noue 25,06EUR 7 päeva jooksul Julius Inkasso a/a". Tasusin arve kliinikumile summas 5 EUR e-patsiendi keskkonnas ära. Nõude suurus tundub mulle absurdne ning ei soovi seda maksta. Mis peaksin nüüd edasi tegema? Kliinikumile on arve makstud, samas inkassofirmal on nõue tasutama arve eest. Peaksin võtma ühendust inkassofirmaga, kliinikumiga? Kas maksmata jätmise korral ootab mind kandmine maksehäirete registrisse? Või on oodata veel suuremat nõuet, kutset kohtusse?

hepi 15.05.2019 06:42 (1 aasta tagasi)

Sõltub sellest, kas TÜK on loovutanud oma nõude inkassole või mitte. Kui on loovutanud, siis pole sul TÜKiga enam mingit pistmist, ka takkajärgi maksmine ei aita - saad selle 5E alusetu rikastumise alusel neilt tagasi nõuda ja pead ikka inkassole maksma. Kui poel loovutanud, siis ilmselt tuleb ikka maksta midagi juurde, sest inkasso ei esinda TÜKi tasuta. Üldiselt - see summa on niivõrd väike, et oma meelerahu pärast ma maksaks selle neile ära, aga loomulikult võid endale palgata advokaadi ja ka kohtusse minna.

Olle 18.05.2019 18:06 (1 aasta tagasi)

Ära pabista. Kui sind nõude loovutamisest eelnevalt ei teavitatud, siis täitsid nõude õigele võlausaldajale. Kui edasi tülitatakse, võid vastata, et nõue on tasutud. Või võid ka ignoreerida. Kui meelerahu ei leia, võid eelmist nõuannet kuulda võtta ja selle (küllaltki ülemäärase) sissenõudmiskulu tasuda (või paku kompromissi, et võid samas summas põhinõudega - 5 eur - kulud hüvitada).

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.