Hüpoteegipidaja muutmine kinnistusraamatus

Imestunud 3.09.2019 14:28 (3 kuud tagasi)

Tere! Minule kuuluvale kinnisvarale oli seatud hüpoteek, nüüd aga avastasin, et vana kanne koos eelmise hüpoteegipidajaga on kustutatud ning kinnstusraamatusse tehtud uus kanne samade andmete aga uue hüpoteegipidajaga. Kas seda saabki nii omaniku selja taga teha..... isegi kinnistusraamatust ei ole mulle tulnud teadet kustutamiskande ja/või seadmiskande kohta?

Palua 4.09.2019 08:16 (3 kuud tagasi)

Hüpoteeki on võimalik käsutada ( st üleantav, panditav jne). Vt asjaõigusseadus § 338

oletus 4.09.2019 09:33 (3 kuud tagasi)

Äkki on siin tegemist sama jamaga nagu viimases Kuuurijas oli. Vana praktika järgi oli hüpoteek peal ja korterit ostes see sinna ka jäi. Ilmelt nüüd hakkasid asjapulgad vanu asju üle vaatama ja tegid uue kande selle kuupäevaga mil kinnisvara omanikuks sai uus omanik. Sisuliselt sama kanne, kuid uuema kuupäevaga.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.