Küsimus

ants 22.10.2019 06:15 (7 kuud tagasi)

Ei soovi peapesu, vaid ainult õigusi teadvaid kommentaare. Ostsime tõukoera mõned kuud tagasi. Oleme läinud esimese kuulekuskoolituse, kuid kutsikas on meil kodus praktiliselt kõik ära närinud. Leian, et enam ei suuda ega taha. Kas ma tohin kera edasi müüa? Meil on kasvatajaga leping, kus on kirjas, et kui loobun koerast siis annan koera talle ja kõik. Koerahind oli kõrbe, ja niisama teda tagasi anda ei soovi. Kas mul on õigus saada oma raha tagasi?

vastus 22.10.2019 08:23 (7 kuud tagasi)

Ise küsid, ise vastad - sõlmitud leping, kus kirjas, et kui loobud koerast (maakeeli - enam ei taha), siis annad koera kasvatajale tagasi. seega ei, saa ei tohi kutsikat edasi müüja, üle kellegi aia vista ega muud sellist. Kas on õigus saada raha tagasi - loe oma lepingut! Kas seal on kirjas, et kui ümber mõtled, peab kasvataja raha tagasi maksma. Kui jah, siis järelikult on vastus jah. Kui sellist kokkulepet pole, siis järelikult pole sul ka õigus raha nõuda. Keegi ei keela aga teha kasvatajale vastavasisuline ettepank. Ja ps, kutsikad ja koerad närivadki asju, nii nagu kassid ja kassipojad kraabivadki mööblit, lapsed ajavadki asju ümber, toitu maha, jonnivad, kilkavad jms.

ants 22.10.2019 08:59 (7 kuud tagasi)

Lähtun sellest, et seadus võtab koera, loomi üldse, asjana. Lepingusse võib kirjutada mida iganes, aga see ei tohi minna vastuollu seadustega. Kui ma ostsin koera on ta minu oma, ja mul on mõtekas ta müüa kellelegi. Miks peaksin ta lihtsalt tagasi andma? Ma saan aru pahameeest, ja kui inetu see on. Meil on kodus ka teine koer, ja kassid. Kuid see kutsikas ei sobi meile. Kõik loomad on aastaid olnud, ja sellist jama pole keegi korraldanud. Loomadega tegeleme, et ei saa panna mingi igavuse vms arvele.

vastus 22.10.2019 10:31 (7 kuud tagasi)

loe veel eelmist vastust. Loe veel oma lepingut, millele sa ilmselt täie teadvuse juures oled alla kirjuanud. Kui ikka veel seadusest aru ei saa, siis tasuks pöörduda psühhiaatrilisse komisjoni poole, kes su teovõimetuks saab kuulutuda. Teovõimetu ei pea enda poolt sõlmitud lepinguid täitma, seda teevad tema eeskostjad. Täiskasvanud inimeste maailmas on asi nii, et kui kaks pooltomavahel kokku lepivad, siis seda peab ka täitma, mitte pärast virisema, et mulle see leing NÜÜD ENAM ei meeldi.

ants 22.10.2019 11:06 (7 kuud tagasi)

ilmselgelt teie vastus ei päde. loomalepingute puhul on olnud ka lepingus punkte, et a la kui pesakonna saad maksad 10tuhat müüjale. kuigi sinna alla kirjutes nõustud sellega, on juristid selle maha teinud kui mitte siduva asja.

hano 22.10.2019 17:32 (7 kuud tagasi)

aga siis pöördu mõne "juristi" poole ja maksa talle, selmet siin oma teadmisi jagada. Loomast on kahju et sellise inimese juurde sattus, kes "ei päde".

Marko 23.10.2019 15:05 (7 kuud tagasi)

need olukorrad, mis sa kirjeldad ei olelepinguliselt võrreldavad. Õigusruumis on palju nn soovunelmat, kus inimene ise kujutab ette et tal on õigus ja kahjuks on ka kari juriste, kes hea meelega poogiks mõned tuhanded sellistel inimestelt. Soovitan lepingut järgida, saad hinge rahu ja võimalusel räägi kasvatajag aläbi - järsku maksab ta sulle midagi tagasi. Tema on ju ka kutsu heaolust huvitatud.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.