Liitumislepingu aegumine

Toivo 23.10.2019 22:56 (7 kuud tagasi)

Lugu selline. Oli kunagi üks juriidiline isik mis haldas mingit objekti. Elektrienergia teenuse osutamiseks oli sõlmitud tarbimisleping, määratletud olid nii liitumispunkt ...ning sõlmitud oli ka liitumisleping. Läks siis see juriidiline isik (haldaja) pankrotti ...sealhulgas ka sellesama teenuse osutaja muude korraldatud jamade tõttu. Tollal oli siis plaanis et noh, mis seal ikka, teeb uue ettevõtte, võtab selle haldajaks ja sõlmib uue tarbimislepingu. Paraku aga see elektrivarustaja enam ei soostunud seda lepingut sõlmima leides kõikvõimalikke sh. ka sisutühje ettekäändeid. Jäi siis see objekt aastateks haldamata, soiku ja ilma elektrienergiata. Tänaseks on sellest möödas julgelt üle kolme aasta. Nüüd küsimus et kui on määratletud liitumispunkt, sõlmitud liitumisleping ...ning vahepeal ei ole tehnilises osas midagi muutunud, kas need kunagi ammu sõlmitud liitumispunkt ja liitumisleping on jatkuvalt aktuaalsed? ...või siiski on nendel asjadel mingi aegumise tähtaeg? NB! Tegemist ei ole Eleringiga. Kui aga siin leidub pädevat juristi kes omab asjas positiivset nägemust ja kogemust, siis ootaksin ka nimelisi soovitusi. Esmavaatlusel igatahes Riigikohtu lahenditest ei õnnestunud mul midagi haakuvat leida.

nihe 24.10.2019 12:53 (7 kuud tagasi)

Esiteks, siin portaalis on keelatud teha reklaami ühelegi juristile. Teiseks, kulla Toivo - löö sõlmitud lepingud lahti ja tegele tegevusega, mida nimetatakse LUGEMISEKS. Loe sealt välja, millal leping lõpetatakse, kuidas lõpetatakse jne. Siis ei pea Riigikohtu lahendeid üldse lugema.

Toivo 24.10.2019 23:29 (7 kuud tagasi)

Osaliselt vale vastus :P Lepingute lugemisest siin ei piisa ...niivõrd kuivõrd kaasnevad tingimised tulenevad seadustest ja määrustest. Nimelt tegelesin ise veidi sügama tudeerimisega vahepeal ..ja mida ma teada sain oli see et kõik need lepingud st. liitumis ja tarbimislepingud kehtivad 3 aastat. Erijuhtumitel kus on tegemist ilmselge seaduserikkumisega võib seda erandkorras pikendada 10-le aastale. Seega ainuke adekvaatne vihje võib olla see et kellelegi siin reklaami teha ei tohi - ma nimelt pole lugenud siinseid kasutamistingimusi.

fiqi 25.10.2019 01:50 (7 kuud tagasi)

kui sa vastuseid juba tead ja oled pädevam kui jurist, siis mida sa siin oma teadmistega eputamas käid? Seda enam et mingit infot sa ei anna - kas tegemist oli seaduserikkumisega või mitte? Millal see kõik toimus? Ja arvad, et keegi peaks kohvipaksu pealt ennustades pakkuma sulle mingi lahenduse? Leia endale advokaat, maksa mõned tuhanded eurod ja saadki endale vastused. Või mine kohtusse ja esinda ennast ise. Aga tudeerimiseks mõned pidepunktid VÕSist - Lepingu täitmise võimalikkus või võimatus ei oma võlaõigusseaduse (VÕS) § 12 lg 1 järgi lepingu kehtivusele tähendust. Lepingu lõppemiseks peavad olema täidetud nii ülesütlemise materiaalsed kui ka formaalsed eeldused. Lepingut ei saa üles öelda kohtumenetluses tagasiulatuvalt. Lepingut ei ole võimalik lihtsalt lugeda üles öelduks. Lepingu saab üles öelda ülesütlemisavalduse esitamisega teisele lepingupoolele. Võrguteenuse osutamise lepingu kehtivust müügilepingu kehtivuse eeldusena saab hinnata ka siis, kui võrguteenuse osutaja ei ole menetlusosaline. (p-d 12 ja 14)

J. 25.10.2019 11:39 (7 kuud tagasi)

Liitumisleping sõlmitakse ainult võrguühenduse loomiseks või tingimuste muutmiseks ja lõpeb nende tööde täitmisega. Kui võrguühendus on juba loodud, siis tarbija vahetumisel uue tarbijaga enam liitumislepingut ei sõlmita. Elektrienergia tarbimiseks on olulised võrgu- ja elektrimüügi lepingud ja neid ei sõlmita enne, kui võrguühendus on loodud, st liitumisleping lõppenud. Seega, kui eelmisel (pankrotistunud) ettevõttel oli võrgu- ja elektrilepingud (tarbimislepingud) juba olemas, ei ole liitumislepingu olemasolul enam tähtsust. Mis on need ettekäänded, millele tuginedes keeldutakse uute lepingute sõlmimisest?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.