Abieluvara

xxx 27.03.2020 20:28 (2 kuud tagasi)

Tere, küsimus selline, et kui on soetatud abielujooksul mehe finantside eest maja ja kui mees peaks ära surema ning tal lapsi pole vaid on vend, siis kellele jääb tema osa ja palju kui ta pole oma osa vennale nt. kirjutanud. Kõik naisabikaasale või kuidas?

noo 28.03.2020 08:39 (2 kuud tagasi) vasta...

kui maja on soetatud abielu jooksul ja pole tehtud abieluvara lepingut, siis on tegemist ühisvaraga, sõltumata sellest, kelle finantside eest see soetati. Seega on pool varast üleelanud abikaasa oma ja pärimisele läheb pool pärandist. Vend on teise järjekorra pärija, kui mehe vanemad enam elus pole. Pärimisseadus § 16. Abikaasa seadusjärgse pärijana (1) Koos pärandaja sugulastega pärib pärandaja üleelanud abikaasa seaduse järgi: 2) teise järjekorra pärijate kõrval poole pärandist.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
   _____    ______    ____      _____   
  / ___//  /_   _//  |  _ \\   |  ___|| 
  \___ \\   -| ||-   | |_| ||  | ||__   
  /    //   _| ||_   | .  //   | ||__   
 /____//   /_____//  |_|\_\\   |_____|| 
`-----`    `-----`   `-` --`   `-----`  
                                        

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.