Väikehitis

Toomas 5.04.2020 20:52 (9 kuud tagasi)

92. aastal sai vanavanemate poolt suvilas püstitatud saunamaja , mis asub krundipiirist 2,5m kaugusel ning mille kohta ühtegi dokumenti ei ole. Ainus tõend, mis hoone olemaolu tõestab on 95. aasta ortofoto. Katastrikaardil on ta abihoonena tähistatud. Toona polnud seal naabrit, oli kõrghaljastusala pmt mets. Paar aastat tagasi korrastati seal territooriumi ilmelt uue omaniku poolt ning nüüd tuli ta nõudega saunamaja lammutada kuu jooksul, kuna seaduse järgi peavad ehitised asuma 5m krundi piirist jne. Mis seadus reguleeris ehitamist 92. aastal, mis oli toona ehituskaitsevöönd ning mis võimalused antud olukorras on? Kas ainus variant ongi selle lammutamine ja üldse kas selleks peaks olema mingi vallavalitsuse ettekirjutus ?

biry 6.04.2020 13:16 (9 kuud tagasi)

Naabril pole seal midagi kobiseda, sa pole seda sauna püstitanud ju praegu vaid see on seal juba olemas. 5 m nõue ja nõusoleku küsimine kehtib uute ehitiste tegemisel. Probleemiks võib olla see kui sul maja ei kaajstu ehitisregistris, siis pead tagantjärele selel seadustama ja juba olemasolevate seaduste järgi, mis nõuab igasugu kooskõlastuste, projektide jms olemasolu. Naaber võib käru keerata ja mitte takkajärgi seda lubada. Pöördu KOV ehitusnõuniku poole ja küsi, mida tema asjast arvab.

y 6.04.2020 18:14 (9 kuud tagasi)

naaber ise ostis olukorra, oleks võinud enne ostmist uurida- kas piiri juures olevatel ehitistel on kõik korras või mitte. Ning isegi sel juhul on Tal talumiskohustus. Keeruline saab olema muidugi selle seadustamisega, sest küttekoldega ja korstnaga ehitised peavad tõesti olema 4m kaugusel, kui ei ole eraldi naabri nõusolekut. Küll aga kohtuvaidluse korral, kui naaber luba ei anna või jätkab lammutussoovi esitamisega. Võitu Ta ei saaks.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.