Lapsed isa nimel

L. 14.07.2020 17:06 (3 kuud tagasi)

Lastel ja minul elukoht, sissekirjutus, töö, kool, lasteaed Soomes. Laste isal töökoht Soomes, kuid sissekirjutus Eestis, elab meie juures. Abielus ei ole. Soovin meie kooselu lõpetada, kuna mehel teine naine. Mees ei taha lahkuda, sest on lapsed. Mina aga korterikaaslasena elada ei soovi. Kuid mehe sõnul (kuna lapsed tema nimel) on tal õigus võtta lapsed kuni kohtuni enda juurde (Soomes elukohta pole ja Eestis siis elukohaks teise naise juures). Mis õigused on minul?

dety 14.07.2020 18:36 (3 kuud tagasi)

Mis mõttes tema nimel? Lastel on olemas ema ja isa, neil on mõlemal hooldusõigus. Kui lapse elupaik on määratletud, siis see on nende kodu. Kõik muud liikummised, kaasa arvatud riigipiiri ületamised toimuvad ainult mõlema vanema nõusolekul. Lühidalt - saada mees seenele, võid ta vabalt sinu elamispinnalt minema lüüa ja laste huvides lepite kokku, kuidas mõlemad vanemad saavad lapsi kasvatada. Kui kokkuleppele ei jõus, pöördute kohtusse.

L. 14.07.2020 19:20 (3 kuud tagasi)

Tänud! Väidetavalt taotleb tema täit hooldusõigust endale ja niikaua kui otsus tuleb võib tema võtta lapsed enda juurde kuna tal lastega ühine perekonnanimi

dety 15.07.2020 05:02 (3 kuud tagasi)

väidetavalt võib ta endale taotleda kasvõi Kuu omamisõigust, ema peab ikka tõsiselt lapsi väärkohelnud olema, kui talle see antaks! Ja ühine perenimi ei tähenda mitte midagi. Kui laste elupaigana on kirjas Soome, siis tegelevad sellega soome lastekaitse jms.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.