pärand

Maie 27.11.2021 15:44 (6 kuud tagasi)

Kui võtan vastu pärandina 1/4 lahkunud venna korterist,siis millised kohustused mulle sellega kaasnevad?Korteris elab venna abikaasa,kelle tütar eelmisest abielust soovib ,et oma pärandiosast loobuksin.

fadu 27.11.2021 16:23 (6 kuud tagasi)

Tere. Kui oma pärandiosast loobud, läheb see edasi sinu alanevatele sugulastele e sinu lastele jne. Ilmselt peab see tütar siiski silmas seda, et ta tahaks tasuta saada sinu osa korterist endale. Sellist asja ei pea tegema. Kui see tütar soovib ainuomandisse seda korterit saada, siis peab ta algatama kaasomandi lõpetamise, ehk siis kõige lihtsamalt öeldes maksab sinule välja selle korteri 1/4 väärtuse. Loomulikult ei keela seadus sul ka seda osa talle lihtsalt kinkida, aga milleks endale kuuluvat asja lihtsalt suvalisele inimesele anda?

fadu 27.11.2021 16:27 (6 kuud tagasi)

Kohustused: loomulikult pead sa osalema oma osa ulatuses korteri seisukorra säilitamises ehk kui on vaja mingit remonti teha korteris või majas, siis osaled. Sul ei ole vaja osaleda jooksvates kulutustes (vesi, elekter), kui seal elab keegi kes korterit kasutab. Sul on omanikuna õigus seda korterit ka kasutada, aga selles tuleb teiste omanikega kokku leppida. Üldiselt soovitan lasta see kaasomand lõpetada, võtta oma raha ja nautida selle kulutamist. Kui omanikud kaasomandi lõpetamises ise kokkuleppele ei jõua, siis kohus aitab.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.