Tulumaks

Urmas 25.07.2022 11:01 (4 kuud tagasi)

Tere, Selline küsimus tulumaksu kohta: Nimelt aitasin paar aastat tagasi üht ettevõtet käivitada ja kuna neil siis raha ei olnud maksta, ja mina osalusest/igapäevatöös kaasalöömisest ei olnud huvitatud, siis jäi kokkulepe, et kui nad jõuavad teatud kasumini, siis kokkulepitud % sealt tuleb minule. Nüüd aga on nad sinna jõudnud ja hetkel toimib see nii, et see kokkulepitud summa võetakse dividendina teatud perioodi tagant välja ja makstakse minule. Dividendiga seotud tulumaksu maksab ettevõtte omanik ise ära. Ehk ta kannab raha oma erakontole ja sealt minu erakontole. Minu küsimus on, et kui see raha minule kantakse, kas pean veel tulumaksu seal maksma? Või millega peaksin arvestama veel seal? Ettevõtet ma ise luua ei sooviks. Summa suurusjärk hinnanguliselt kokku ca 50 000€ aastas.

bobo 2.08.2022 11:48 (4 kuud tagasi)

Tegemist on sel juhul kingituse või annetusega. Väga õige täpsustus, et kui kinkija on füüsiline isik, siis tulumaksukohustus puudub. Oleks ettevõte teinud sulle makse - oleks kohe kohustus olemas (tulumaksuseaduse § 12 lg 2).

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.