Palun nõu: riskid korteri üürimisel ettevõttele

Helena 16.08.2022 05:10 (1 aasta tagasi)

Üürnik soovib üürilepingu ümber teha oma ettevõtte nimele. Kas eluruumi üürimisel ettevõttele on mingeid piiranguid ja riske? Kuidas maandada riski, et tema ettevõte läheb pankrotti ja üürivõlg jääb tasumata? Millega veel peaks arvestama?

raby 16.08.2022 05:51 (1 aasta tagasi)

Tere. Riske saab maandada täpselt sama moodi kui eraisikust üürniku puhul - saab nõuda garantiiraha, mis on kolme kuu üüri suurune. Kui tekivad võlgnevused saab sama moodi lõpetada üürisuhte. Ettevõttega on see veelgi lihtsam kui eraisikuga - kuna tegemist ei ole koduga, siis ei pea ka kohtu kaudu pinna vabastamist nõudma. Muud ei midagi.

Helena 16.08.2022 07:30 (1 aasta tagasi)

Tere! Tegelikkuses elab seal sama pere edasi, lihtsalt perepea ka juba praegu maksab renti ettevõtte arvelt (ma ei tea, miks) ja nüüd palus lepingu ümbertegemist firma nimele... Ma ei usu hästi, et neil on võimalik üüri ette maksta ja mõnikord on ta ka kuu või paar võlgu jäänud. Pole sellest probleemi teinud, aga nüüd ongi mure, et kui leping ettevõtte nimel, peab olema rangem?

fyzu 16.08.2022 11:57 (1 aasta tagasi)

mis mõttes rangem? Seadused on need asjad, mida arvestama peab. Nagu eelnavelt kirjutatud, siis seadus lubab kuni 3 kuu üüri mahus garantiitasu võtta. Kui sa seda ise ei taha temalt lepinguga, siis on see sinu risk. Kui ta ei ole nõus seda maksma, siis lihtsalt lõpeta leping/ära kirjuta alla ja leia uus üüriline.

Marii 16.08.2022 18:20 (1 aasta tagasi)

See oleneb milline ettevõte rendib Teie üürikorterit. Mina oma vigadest võin öelda, et kindlasti määrale kui palju inimesi seal võib elada ja seda lepingus. Mulle väideti, et seal elab üks perekond aga asjade käigus selgus, et see üks perekond ema,isa,lapsed elavad ühes suures toas ja teises siis veel kolm ehitustöölist. Seega kahetoalise koormus viidi maksimumi. Kindlasti tehke kõigist tubadest pildid. Mu parkett rikuti ära kuna need *** vist käisid tänavasaabastega ka tubades. Kindlasti pange sisse ka korteri seisukorra ülevaatus vähemalt poole aasta või kolme kuu tagant. Mul seda polnud ja sisse olukorra hindamiseks ei lastud. Tuli lihtsalt leping lõpetada. Kindlasti lisage lepingusse, et korter tagastatakse koristatult ja puhtana. Ei pea sina nende **** tagajärgi küürima. Ainuke positiivne asi oli see, et korteri üür oli püsikorraldusega kindlal kuupäeval laekunud ja kommunaalid tulid siis hiljem. Pesumasin on ka hea kui nad selle ise ostavad. Nii lõhuvad nad seda vähem ja sa ei pea uut iga natukese aja tagant ostma. Veel. Ära ehitusmehi sisse võta. Muidu pead iga kord uue remondi tegema. :)

Marii 16.08.2022 18:26 (1 aasta tagasi)

Ahjaa! Nende ettevõtetega on see, et nad toovad korteri inimesi täis. Küsivad aga ulmelist voodikoha hinda. Mul oli kogemus, et mitte nende inimeste vahel ei kaitsta korteri kulu ära vaid iga inimene maksis suurema summa ja praktiliselt kolm inimese üüri maksmine oli korteri kulu ja ülejäänud samad summad läksid sellele ettevõttele nende enda tuluks. Väga ebainimlik käitumine kui praegust olukorda arvestada ja inimesi selliselt nöörida.. Samas oli ka kogemus, et üks paar üüris korteri ja siis üüris ühe toa edasi jälle omakorda. Seega lepingus võiks olla ka korteri edasi üürimise keeld koos trahviga. Oehhhh! No on ikka kogemusi :)

J. 17.08.2022 06:23 (1 aasta tagasi)

Teemaalgataja kirjutas, et korterisse jääb sama (ettevõtte omaniku?) pere edasi elama, seega probleeme ehitustöölistega ei tohiks tulla. Sellegipoolest võiks lepingus olla klausel, et eluruum on antud ettevõttele endale kasutamiseks, mitte edasi üürimiseks. Kindlasti peaks nõudma aga tagatisraha vähemalt kolme kuu üürisumma ulatuses. Kui üürnikul on juba varemgi olnud maksmisega probleeme, siis võibki ühel päeval juhtuda nii, et ettevõte lõpetab tegevuse ja üürivõlg jääbki maksmata. Kui ettevõttel pole vara ja pangakonto on ka tühi, siis pole kuskilt ega kelleltki võlga sisse nõuda. Eraisikult on võla kättesaamine siiski mõnevõrra kergem, kuna loodetavasti on eraisikul mõni sissetulek ikka.

Lisan oma mõtteid 30.08.2022 14:55 (1 aasta tagasi)

Ega püsikorraldus aita midagi, kui arvel raha pole ega siis ülekannet ka ei toimu. Loomulikult kui teler või pesumasin oma on üürija enda oma, siis hoiab ta seda paremini. Ja kui rent kui ka komunaalid st rahad laekuvad, siis mul oleks kama, mitu inimest minu pinnal elavad (nii kaua kunad rahu/vara ei vms ei riku).

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.