päring

kerli 28.02.2006 12:00 (19 aastat tagasi)

Tere. Meie perel on käsil lahutusprotsess... Mind huvitab- kas minu mees saab peale lahutust nõuda ühisvarast midagi tagantjärgi? Praegu on suuline kokkuleppe, et jääb kõik naisele, mulle.Et kui täna oleks lõplik lahutuse allkirjastamine, siis kas tänasega lõppevad mehel kõik õigused midagi nõuda ühisvarast, või võib ta ka edaspidi nõudeid esitada...Kas on mingi periood kaua ta võib nõudeid esitada või peaks olema lahtuses sees klauslid, millega kinnitatakse, et ei nõuta midagi teiselt poolelt.. Ette tänades K.

... 28.02.2006 12:23 (19 aastat tagasi)

Ühisvara peaks jagama notari juures või kohtus. kui mees annab notari juures allkirja kogu vara Sinu varaks registreerimiseks, ongi nii. Perekonnaseisuametis antud allkiri ei määra midagi.

Aet 28.02.2006 13:08 (19 aastat tagasi)

Suuline kokkuleppe ei anna kindlust, et mees mõne aja pärast midagi nõudma ei hakka. PEREKONNASEADUS §18. Ühisvara jagamine (1) Abikaasade ühisvara võidakse jagada abielu kestel, abielu lahutamisel või pärast seda. (2) Kui ühisvara jagamise ajal abikaasade abielusuhted ei ole lõppenud, määratakse ühisvara kindlaks jagamise aja seisuga. Kui ühisvara jagatakse pärast abielusuhete lõppemist, määratakse ühisvara kindlaks abielusuhete lõppemise aja seisuga. (3) Abikaasad jagavad ühisvara kokkuleppel. (4) Abikaasade ühisomandis oleva kinnisasja jagamise leping tuleb tõestada notariaalselt. (5) Vaidluse korral jagab kohus ühisvara ühe või mõlema abikaasa nõudel. (6) Ühisvara jagamisel jagamata jäänud vara, samuti vara, mida abikaasad omandavad abielu kestel pärast ühisvara jagamist, on abikaasade ühisvara.

Sehkendaja 28.02.2006 13:15 (19 aastat tagasi)

Ehk siis maakeeli, kui jääd näiteks elama teie (endiselt)ühisesse korterisse ja teed seal kalli remondi, eksmees tuleb, ütleme, kümne aasta pärast oma osa nõudma, saab ta selle mitte praeguste, vaid nõudehetke hinna alusel. Nii et kindlusta oma tagala juba praegu.

Max 28.02.2006 13:52 (19 aastat tagasi)

Eelnevad nõuanded on kasulikud ja lähtu palun nendest. Mehed on ennegi läinud ära käed taskus ja aasta-paari pärast avastavad,et ei soovi laste eest hoolitseda ja tahaksin pool varast. Kindlusta tagala notari juures. Kõige lihtsam on abielu ajal teha notari juures abikaasade ühisvara jagamise leping, sinna pange täpselt kirja, milline vara kellele jääb. Peale selle allkirjastamist minge perekonnaseisuametisse ja lahutage abielu. Siis ei ole teil enam ühisvara, mida jaotada ja eks ei saa tagantjärgi midagi nõuda.

Reval 28.02.2006 19:14 (19 aastat tagasi)

Samas soovitaks ka mehel arvestada seda, et kogu vara naisele jätmine ei vabastada teda elatisrahade maksmisest lastele, kuigi sellise ebaõiglase ühisvara jaotamise mõtteks ongi tavaliselt paaridel, et siis nagu mehel hiljem vähem kohustusi. aga pole.

muti 3.03.2006 13:58 (19 aastat tagasi)

olen selle situatsiooni ise läbi elanud. oli ka suuline kokkulepe et vara jääb mulle. nüüd nõuab mees pool varast. andsin kohtusse kuivõrd tegu minu enne abielu eelmise vara müügist ostetud uue varaga mille vormistamine jäi abielu sisse.praegu käime kohut ja tulemust veel ei tea. mees vara väärtust ei suurendanud aga lahutusest möödas 3 aastat ja selle jooksul vara väärtus tunduvalt suurenenud sest olen selle korda teinud.minu soovitus.kohtus lahutades märkige kohe sisse et vara jääb sulle . edaspidi pääsed suurtest probleemidest.

manni 3.03.2006 21:06 (19 aastat tagasi)

Isegi seda ei või uskuda, mida oma silmaga näed. Kindlasti notari juures vormistada kirjalikult

kerli 4.03.2006 18:44 (19 aastat tagasi)

päring jätk.Kui notari juures on abikaasaga ühisvara jagatud,kas siis on mingeid õiguseid varale tema esimesest abielust lapsel?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.