naine tahab last ära võtta

jaanus 14.10.2007 17:18 (16 aastat tagasi)

läksime naisega lahku enne kui laps sündis. leppisime kokku et hakkame teda ikkagi koos kasvatama kuid nüüd ta otsustas et ta kolib hoopis teise eestimaa otsa mingi mehe juurde ja lapsele minu nime ka ei tohi panna. mulle jääb selline mulje et mind tahetakse lapse elust täielikult välja lõigata. oleksin väga tänulik kui keegi oskaks midagi soovitada et ma ikka saaksin oma pojaga koos olla.

juss 14.10.2007 17:57 (16 aastat tagasi)

miks arvad et poeg? kas nimi on panemata? eks nõua siis kohtu kaudu oma õiguseid ja elatist hakkad ka kohe maksma.

dsf 14.10.2007 17:59 (16 aastat tagasi)

Kui naine registreerib lapse vallaslapsena, pead nõudma kohtukorras põlvnemise tuvastamist PkS § 42 alusel.

ja... 14.10.2007 18:52 (16 aastat tagasi)

kui naine ja ta uus elukaaslane registreerivad lapse nende ühise avalduse alusel kuioma ühise lapse siis saad samuti kohtu kaudu nõuda lapse põlvnemise tuvastamist ja õigust lapsele elatist maksta

soovitus 14.10.2007 19:11 (16 aastat tagasi)

Jaanus, ära oota siit ühtegi mõistlikku vastust, siin foorumis on haiged inimesed, kellel pole seadustest aimugi. Ära võta siinseid postitusi tõsiselt!

PP 14.10.2007 19:24 (16 aastat tagasi)

Mõistlik vastus on üpris lihtne. Kui naine laseb lapse registreerida vallaslapsena või esitab koos mingi mehega ühisavalduse põlvnemise kindlakstegemiseks pead esitama kohtusse hagi kas põlvnemise tuvastamiseks (esimesel juhul) või vanema kande vaidlustamiseks koos põlvnemise tuvastamisega (teisel juhul). Seejärel nõua kohtult lapsega suhtlemiskorra määramist, lapse elupaika enda juurde pole mõtet lapse praeguse vanuse tõttu nõuda. Ehk kunagi hiljem - üliharva küll, kuid Eesti kohtud on paar sellist otsust (lapse isa juurde jätmiseks) teinud küll (seda muidugi lastekaitsetöötajate tungival soovitusel). Ise pead hakkama sellisel juhul lapse ülalpidamiskohustust täitma (see kohustus tekib sul alles põlvnemise kindlakstegemise/tuvastamise momendist). Kohtulik elatis mõistetakse sult välja alles emapoolse hagi alusel ja siis kui leiab tõendamist, et sa ülalpidamiskohustust vabatahtlikult ei täida.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.