autod oü nimekirjas

Anna 9.06.2008 10:17 (16 aastat tagasi)

Tere, küsimus selline. Kui abikaasa tegi OÜ, ning ühe auto kandis firma varadesse, ning teise auto ostis samuti firma autoks. Kas nende autode müümisel on ka vaja abikaasa luba? Minu mäletamist mööda ei vajatud seda firma varaks vormistamisel. Ning kui tema on ainuksena nö B kaardil, kas lahutamisega saan ka mina mingit osa? Kuna meie ühisest rahast sai firma alustatud, ning minu palk jäi toidu ja muude väiksemate kulude katteks ja abikaasa esialgu ju palka ei saanudki. Nüüd firma kasvab kiirelt, kõik on okei ja mina justkui rott. Kõik olevat tema ja tema rahade eest! Kusjuures meil pole plaanis lahutada, kuid tahaks teada, kas see ongi tõsi? Kontor on ka kodus ja mina olen nagu võõras, kuigi ühiselt sai kõik tehtud...

aga 9.06.2008 10:26 (16 aastat tagasi)

sul on ju võimalus koristada või on mees palganud ka koristaja? mis sulsiis viga rikas mees peab üleval ju!

. 9.06.2008 10:28 (16 aastat tagasi)

Ei ole, need autod on ju OÜ omand. Selline nõusolek oleks tulnud võtta enne seda, kui see üks eraomandis olnud auto firmale üle anti (ilmselt oli tegemist mitterahalise sissemaksega OÜ asutamisel). Seda muidugi juhul, kui see auto oli teie ühisomand - st ostetud abielu jooksul ühiste vahendite arvel. Lahutuse korral on sul õigus nõuda oma osa ühisvarast - ühisvaraks on muuhulgas tolle OÜ osakud.

anna 9.06.2008 10:37 (16 aastat tagasi)

to aga: mees ei pea mind üleval. käin tööl ja ei kurda. viimasele: tänan, et vastasid. Niisiis kui mina ka pole juhatuses, on mul siiski firma suhtes mingeid õigusi? OÜ osakud (mis need on???) ja on ka siis nagu kõik kulud ja tulud samuti? Ma saan ju aru, et on investeeringud seal ja ka laen võetud, ning tulule ei pretendeerigi. Lihtsalt ma ei tahaks lasta endale sisendada, et ei saa kuskilt midagi, kuigi oleme 15 aastat abielus olnud!!!

. 9.06.2008 10:53 (16 aastat tagasi)

Osaühing ei teki nn tühjast, Osaühingu juurde kuulub lahutamatult osakapital. Seaduse kohaselt peab osaühingu osakapital olema vähemalt 40 000 krooni. St täpselt niipalju peavad asutajad (sinu mees) oü asutamisel sellesse raha sisse panema. Asutamisel võib kasutada rahalist sissemakset (oü kontole kantakse lihtsalt vastav hulk raha), kuid teatud piirides võib kasutada ka mitterahalist sissemakset, andes OÜ üle mingit vara (nt kontorimööbel, -tehnika, masindad-seadmed), sinu mees andiski mitterahalise sissemaksena üle sõiduauto. Vastu saavad nad osa (rahvakeeli ka osak). Osa annab neile õiguse osaleda oü juhtimises, saada kasumit ning OÜ lõpetamisel OÜ-st allesjäänud vara. Kuivõrd mees rajas tolle OÜ abielu jooksul, on temale kuuluv oü osa teie ühisvara - st kui mees tahab oma osa nt müüa või kinkida või pantida, vajab ta selleks sinu nõusolekut. Kui te peaksite mistahes põhjusel tahtma oma ühisvara jagada (nt abielu lõppedes), on sinul õigus osale osaskust. Kui mees ise tegutseb aktiivselt oÜ juhtimisega - on nt juhatuse liige, siis on tal ilmselt päris suur tõenäosus nõuda, et osa jagamisel kaldutaks kõrvale tavapärasest abikaasade võrdsuse põhimõttest (1/2 - 1/2), kuid mingi osa saad sa igal juhul, seda kasvõi ainuüksi seepärast, et mees kasutas osaühingu asutamisel mitterahalise sissemaksena teie ühist autot.

anna 9.06.2008 11:29 (16 aastat tagasi)

aitäh, vastamast.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.