küsimus vara jagamise ja pangalaenu kohta

Marek 3.02.2009 01:23 (16 aastat tagasi)

(tänaseks lahutatud) abielu kestel on võetud pangalaen ja soetatud kinnisvara. pärast lahutust leppisime lihtkirjalikult kokku, et kinnistu jääb eksabikaasale tingimusel, et ta tasub kõik sellega seotud maksud jm nõuded kuni kinnistu täieliku tema nimele vormistamiseni. mitu aastat on läinud mööda ja tundub, et ta on ka siiani ilusti maksnud. kahjuks on aga vara siiani juriidiliselt ühisomandis, samuti pangalaen. mu küsimus on, et kas ma saaksin veel midagi ette võtta, et sellest kaasomandist vabaneda, kui teine pool ei saa või ei taha seda enda nimele vormistada (tõenäoliselt ei piisa pangale ta palganumbrist ja puudub ka sobiv vahetus-kaaslaenusaaja), aga kinnistut müüma pole endiselt nõus.

nii 3.02.2009 07:51 (16 aastat tagasi)

pead selle kõik notariaalselt vormistama, st see kirjalik omavaheline kokkulepe kaasa ja notarisse

xxx 3.02.2009 09:56 (16 aastat tagasi)

eelmisele, kui teien pool pole nõus, siis mida sa notaris teed? Siin ei aita muu kui kohtusse kaasomandi lõpetamise hagi sisse. Sellega saad teda survesyada ka, sest kohtus asjade jagamine on väga kallis.

n32 3.02.2009 13:38 (16 aastat tagasi)

Kui abielu lahutades vara jagamist ei toimunud, siis nüüd pead ikka kõigepealt vara jagamise hagi kohtusse esitama. Seal esitama oma visiooni, kuidas soovid jagada (kas endale jätta, exabikaasa omandusse jätta v. müüa ja raha jagada). Siis esitab teine pool oma visiooni. Ja kohus teeb otsuse. Kui kohus otsustab, et jääb kaasomandisse, siis alles peale seda esitad kohtusse uue hagi kaasomandi lõpetamiseks. Suur miinus asja juures on tõesti see, et kohtus vara jagamine on väga-väga kallis. Riigilõivu pead maksma täpselt poole ees teie ühisest varast. Kui vara nt 1 miljoni eest, siis oli lõiv mingi 20 000 kanti, aga vaata Riigilõivuseadusest täpselt.

Marek 3.02.2009 19:23 (16 aastat tagasi)

Aitäh, kes võtsid vaevaks vastata. n32-le - mis sa arvad, kui kokkulepe õnnestuks saavutada kohtus kuidagi kiirmenetluse korras (kui see on üldse võimalik), siis kas riigilõiv on ikka sama suur?

n32 3.02.2009 21:01 (16 aastat tagasi)

Kui kohtus saavutate ise kokkuleppe esimesel istungil, siis saab pool riigilõivust tagasi. Aga alguses pead ikka kõik ära maksma, muidu ei võta kohus asja menetlusse.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.