aktivad kingitud ühele isikule, passivad pärandatud teisele isikule

Elmo 9.10.2010 19:36 (14 aastat tagasi)

Sain teatise, et surnud sugulase ja Swedpank AS vahel on sõlmitud väikeleping summas 5000.- . Kuna ei olnud sellest teadlik ja ei teadnud ka uuest pärimisseadusest, ei osanud õigeaegselt pärandist loobuda. Mingit vara ka ei saanud, kuna enne surma kinkis kinkelepinguga oma maise vara kaugemale sugulasele. Nüüd on olukord selline, et see mees kellele kingiti maa ja hooned ei taha sellest võlast midagi kuulda, ütleb, et tema pole pärija. Mina, kes sealt pennigi ei saanud, pean maksma võla. Mida sellises olukorras soovitaksite teha?

mvh 9.10.2010 20:16 (14 aastat tagasi)

Võite vaadata täitemenetluse Seadustiku IV osast tagasivõitmist. Kuidas see antud juhul praktikas rakendub ja kas keegi 5000 kr pärast seda asja ajama hakkab, ei oska öelda. Võite seda kingituse saajale mainida.

Elmo 12.10.2010 22:47 (14 aastat tagasi)

Selles seaduse §189 kirjas 2 aastane tähtaeg. Aga kinkeleping ületanud selle tähtaja. Naljakas on see, et Swedpank saatis meile teatise 15 kuud peale inimese surma ja küsib viivist ka veel. Surnu ei saa ju võlga tasuda ja mina ei teadnudki sellest võlast tänaseni midagi.

K 12.10.2010 23:42 (14 aastat tagasi)

Kas pärimismenetlus on läbi viidud, kus teid pärijaks on nimetatud? Kui jah siis 3 kuu jooksul pärast seda kui saite võladest teada on võimalik veel inventuuri nõuda. See kaitseb siis pärijat selle eest et ei peaks oma vara arvelt võlgu tasuma. Inventuur omakorda maksab pärijale, seda kui palju täpselt saab teada kohtutäituritelt vms. Iseasi on 5000 ära maksta ja rohkem mitte mässata, kui kindel et rohkem võlgu kuskil pole. Kui inventuur läbi teha siis ja ise võlga maksta ei saa on järgmiseks teemaks pärandvara pankrot ja see käib läbi kohtu. Kui pärimisasi pole läbi viidud siis on vaja see algatada ja siis on võimalik ka ehk loobuda kui suudate ära tõestada, et olete alles nüüd oma pärimisõigusest teada saanud kuigi pärandaja surmast ollakse varem teadlik.. Samas kui pärimisasja menetleti peaks notar tegema järelepärimised krediidiasutustesse, kust näha kas võlgu on või ei. Ja selles osas võiks pöörduda notari poole konsultatsioonile nõu küsimiseks..

Elmo 13.10.2010 09:11 (14 aastat tagasi)

Tänan soovituste eest, aga otsustasime tasuda selle 5000.-. Loodan, et rohkem võlgu pole. Pärandvara avamine maksab mingi 1200.- ja kes teab palju tuleb veel hiljem maksta. See summa läheb nelja peale jagamisseks.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.