pärandi vastuvõtmine

J. 4.01.2012 13:18 (13 aastat tagasi)

Kuna mul suri isa ära siis kaua on aega, et minna notari juurde ja pärida korter enne kui see aegub ?

K. 4.01.2012 15:32 (13 aastat tagasi)

Lõpmatuseni, kuna muutunud pärimissüsteemi järgi on meil nüüd loobumissüsteem. Kui pärida ei taha, pead 6 kuu jooksul pärandi avanemisest (pärandaja surmast) minema notari juurde ja esitama avalduse pärandist loobumiseks.

joss 4.01.2012 17:26 (13 aastat tagasi)

kui ei loobu, siis oledki pärija, aga samas ei saa sa selle korteriga mingeid tehinguid teha enne ,kui oled notaris pärimise ikkagi algatanud ja pärimistunnistuse saanud.

E. 7.01.2012 13:47 (13 aastat tagasi)

Ma olen kuulnud et kui loobud näiteks õe kasuks oma osast siiis õde ikka ei saa topelt vaid läheb järgmisele sugulasele. Kas see on nii?? Mul on ka selline küsimus. Kui mu ema ja kasuisa abiellusid ja selle aja sees ostis ema maja. Kasuisa ei maksnud senti selle eest ega ka hooldamisrahasid. Hiljem läks kasuisa ära (mingi 17 aastat polnud enam koos) Kui nüüd suri selgus et tal on ka maja. Kasuisal on 3 last ja minu emal 5 last. Nüüd need kasuisa 2last loobusid kasuisa majast ja sai siis 1 laps. Kuid talle sellest vähe ja nüüd nõuab ema poolt maja ka. Kas tal on õigus poolele maja? Miks mitte siis mingile osale sest emal on ju ka palju lapsi. Kas ema lastel ei ole õigus kasuisa majale?

ee 7.01.2012 15:06 (13 aastat tagasi)

Kui kasuisal, ema abikaasal oli lahusvaraks see tema maja siis sellest pärivad võrdsetes osades kõik kasuisa lapsed ja tema abikaasa. Kui ema maja on tem aj ata abikaasa ühisvara sis sellest majst pool kuulub nagunii emale, teine pool - siis abikaasa pool - läheb aga tõesti jagamisele ema ja abikaasa kõigi laste vahel.... Em alapsed ei puutu asjasse absoluutselt kunba surija ei ole nend elihane isa ja neil ei ole midagi pärida.

ee 7.01.2012 15:10 (13 aastat tagasi)

kui on 3 last ja 2 last loobuvad oma osast siis lähevad nende osad edasi nende lastele või vanematele. Kui lapsi ja vanemaid pole siis on asi lihtne ja pärand jääbki ühele lapsele. Kellegi kasuks lobuda ei saa. Saab küll aga võtta vastu pärandi ja selle siis edasi kinkida.

no 7.01.2012 15:15 (13 aastat tagasi)

ee jutt on puhas laest võetud udu. Kust on võimalik välja lugeda, et kasuisa maja oli tingimata lahusvara? See ema ja kasuisa majade värk on nii segane, et foorumist sa sellele küll vastust ei saa. Ilmselt ei tea sa sedagi, millal see kasuisa maja soetatud oli, kas enne abielu või abieluajal. Pöördu parem notari poole, notaril on võimalik rohkem päringuid teha ja asju uurida. Notar peaks ka saama selgeks teha, kellel ja mida on õigus pärida.

E. 7.01.2012 15:57 (13 aastat tagasi)

Jutt päris laest ikka võtud pole. Ema ja kasuisa pole lahutanudki ära...kasuisa suri,. Nüüd ka siis selgus et emmal elades on omale maja saanud. ( nimelt ei olnud me tast kuunud 17 aastat midagi kui siis nüüd teatati surmast) Kasuisa 2 tütart loobusid majast. Ka ema pidi loobuma, et kasuisa poeg saaks selle maja mille kasuisa ( tema päris isa) soetas ja jätaks selle maja rahule milles ema elab ( kuigi see on ostetud ka nende kooseluajal) . Aga see kasuisa poeg ei ole nõus. TA tahab siis kasuisa maja ja ka poole seda maja kus ema sees elab. Eks see paras segadus ole. Mõtlesingi siia ennem kirjutada, et selgust natuke luua, sest ema uurib aga minu käest aga ma ei tegele ka nendega igapäev et oskaks kohe lampi mingeid asutuse uste vahel jooksmas käia. Vabandan kui kedagi häisrisin.

eee 7.01.2012 17:06 (13 aastat tagasi)

Kui sinu ema loobus siis tema asemel olete nüüd tema osa pärijad teie,ema lapsed. teie vahel läheb jagamisele see, mida muidu oleks pärinud teie ema.- kohe notarisse! Juhul kui ka teie olete loobunud siis ongi nii nagu mehe poeg nõuab.

E. 7.01.2012 15:58 (13 aastat tagasi)

Lisan ka igaksjuhuks selle et on kasuisa lapsed ja on siis minu ema lasped .....ühiseid lapsi ei ole.

ee 7.01.2012 17:01 (13 aastat tagasi)

sinu ema lapsed ei puutu siin üldse asjasse. suri kasuisa ja tema vara läheb pärimisele. Pärijad on ainult kasuisa lapsed ja tema abikaasa. Sinu ema peab pöörduma notari poole ja andma sisse pärimise. Notar siis teeb kindlaks milline vara on ja kuulub pärimisele.

no 7.01.2012 16:57 (13 aastat tagasi)

laest võetud jutuks nimetasin "ee 7.01.2012 15:06" kirjutatut, kes väitis täie kindlusega, et kasuisa maja on lahusvara ja ema oma pole. Soovitan ikkagi pöörduda notari poole, notarid pärimisasju menetlevad ja nemad on ka kõige pädevamad sinu küsimustele vastama.

ee 7.01.2012 17:17 (13 aastat tagasi)

ei ol elaest võetud - ütlesin tingimisi, et kui on lahusvara. Kui on ühisvara siis loomulikult ka sealt pool kuulub naisele ja teine pool läheb mehe laste ja naise vahel jagamisele. teema algataja notarisse oma õdede-vendadega ja andke nüüd pärimine sisse kui teie ema on loobunud olete teie tema asemel pärijad!

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.