korteriomandi sundvõõrandamise eeldused

A. 11.02.2012 11:31 (13 aastat tagasi)

Elan 3-korrulise,12 korteriga elamu keskmises tsoonis, 1. korrusel. Minu peal olevad 2 korterit on tühjad ja minu kõrval olevad (keskmises tsoonis ehk "seina naabrid") 1.-ja 2. korruse korterid on samuti tühjad (3. korrusel on elanik olemas) st. 4 korterit, keskmistes tsoonides, on ilma kütteta. "Seina naabrite" 1. korruse korteri kanalisatsioon on alatasa külmunud ning 3. korruse korteri kanalisatsiooni vesi ja fekaal jõuab vaid 2. korrusele ja sealt edasi vaid põrandale, sest nagu öeldud on 1. korruse kanalisatsioon külmunud ja reoveel ei ole kuhugi mujale minna ... Asi on lastud nii kaugele, et nüüd tilgub see reovesi juba läbi minu korteri lae. "Seina naabri" 2. korruse korteriomanik on seisukohal, et süüdi on 3. korrusel elav elanik, kuna tema tarbib vett ja kasutab WC-d ning sellest tingituna on nüüd selline olukord tekkinud ning tema rikub tema kinnivara pinda. Mina sellist seisukohta ei jaga ning 3. korrusel ei näe ma mingisugust süüd, aga olukord vajab lahendamist! Probleem on, et vastavad korteriomanikud ei ole absoluuteslt koostöövalmid väites, et nad ei saa selle olukorra lahendamiseks midagi teha ... Mind valdab nõutus ning tekkis küsimus, et kas sellises olukorras tuleks kõne alla sundvõõrandamine? Kui jah, siis milliseid toiminguid oleks selle tarbeks vajalik teha. PS! Majal puudub ühistu, kuna üle 51% korteriomanikest ei ole ühistu loomisega nõus. Aitäh, kaasamõtlejate abile!

CD 11.02.2012 18:11 (13 aastat tagasi)

No sündvõõrandmiseks siin küll pisavalt põhjust pole! Keegi aga ei keela taotleda kohtu kaudu nende korterite sundvõõrandamist ,smas rõhutan sundvõõrandamiseks on antud olukorrast ikka vähe. Teil tuleb ise süüdlane välja selgitada ja temalt siise nõuda reovee poolt tekitatud kahju oma korteriomandile.

Koll 12.02.2012 10:19 (13 aastat tagasi)

Annan soovituse.Kindlusta oma korter ära. Kui tekib veekahjustus, siis kindlustus tegeleb sellega ja nõuab kahjud sisse, läheb kohtusse jne. Omavastutusega pead ka arvestama.

A. 12.02.2012 14:20 (13 aastat tagasi)

Korter on kindlustatud. Küsimus on rohkem oma südamerahus, sest iial ei tea mis Sind koju saabudes ees ootab ...

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.