koduloomadest

kurjäuskas 27.03.2019 13:18 (1 aasta tagasi)

mis võimalus on vastu hakata ühistule, kes nõuab et meie majas elav kass, ehk siis minu enda kass, viibiks õues ainult koos minuga. Nõudmise on tinginud see, et meie avaliku õue peal käivad võõrad kassid, kes muudkui vabandage väljenduse eest, kusevad igale poole auto peale, ukse peale, kuuriuste peale. minul on teadmine, et seda teevad ainult isased kassid. minul on emane ja ta on steriliseeritud. ma ei saa toas hoida kassi, kes on terve elu, pea 15 elanud vabalt, st. käinud õues siis kui tahab. mina ei saa teda panna rihma otsa või jälgida, isegi kui läheme kahekesi koos õue. mida annab olukorras teha? ma ei ole nõus loobuma loomast. las elab veel viimased päevad nagu ta on harjunud. võin ära maksta trahid, kui sekkub omavalitsus või politsei. võin ta varjupaigast välja osta ja ikka jälle koju tagasi tuua. kas tõesti pean ta magama panema? lemmikloomapidamine on iga inimese üks põhiõigustest. tean täpselt et minu kass käib õues suht lühikest aega ja hoiab pigem omaette, sest ta ongi selline elu aeg olnud. igal öösel on ta kodus surmkindlalt. minu kass ei tekita mingeid probleeme isiklikult, vaid pigem need võivad olla tema tõttu. samas meil on lahtine õue ja õues on karjade kaupa võõraid kasse, kes tulevad igalt poolt mujalt ka meie õuele. miks mul on arvamus, et isegi kui minu kass kaob, õue peal kasside liikumine ja nende teguviisid ei lõpe. kes annaks head nõu?

A 27.03.2019 13:56 (1 aasta tagasi)

Koerte ja kasside pidamist reguleerib koerte ja kasside pidamise eeskiri, mille kehtestab KOKS alusel iga kohalik omavalitsus ise. Seega kui nimetad KOV-i, kus Sa elad, siis saab juba täpsemalt vaadata, kas ja mis nõuded seal kehtivad.

kurnjüuskas 27.03.2019 14:30 (1 aasta tagasi)

hetkel kehtivat (ühtset) eeskirja ei ole. vana eeskiri on kehtetu. aga ühistu ei saa nõuda mitte silpigi rohkem, kui eeskiri ette näeb, eksole? vanas eeskirjas oli kirjas punktis loomaga avalikus kohas viibimise kohta ainult koerte kohta. samas ühistu ümbrus on ju ka avalik koht? sest meie õuest käivad läbi mitte just pool linna vaid paljud võõrad inimesed. nad on harjunud ja sealt saab otse läbi. HUlkuva looma kohta on kirjas et Hulkuvad loomad tuleb kinni püüda ja tagastada omanikule või leida neile uus omanik.Hulkuva looma püüdmisel kontrollitakse, kas loom on identifitseeritav ja kas teda on võimalik kohe tagastada omanikule. Minu kass on kiibistatud ja kindlustatud. kas ühistu saab mind selle eest ühistust välja heita või minu korteri sundvõõrandada, kui kõik maksud on makstud kuid kassipidamisega hakkama ei saa nagu nemad tahaksid ...

A 27.03.2019 15:44 (1 aasta tagasi)

Aga olete kindel ikka, et vana eeskiri kehtetu on? Tavaliselt tunnistatakse vana eeskiri kehtetuks uue korra kinnitamisega ning niikaua kuni uut ei ole, kehtib vana. Aga jah, kui teie kov-is ei ole kehtestatud keeldu, et kassid võiksid viibida avalikus kohas üksnes omaniku järelevalve all või rihma otsas, siis nii ka on ning KÜ ei saa kah nõuda midagi enamat, v.a muidugi kui te ise oma KÜ.s selle kohta mingit eraldi korda kehtestanud ei ole ning juhul kui olete, siis võib ka see äkki olla vastuolus KOV määruse, kui kõrgemalseisva õigusaktiga. Üldiselt kui KÜ midagi nõuab, siis nad peaksid suutma ka viidata vastava õigusakti või üldkoosoleku otsuse punktile, millest see nõue tuleneb ning kui nad seda ei tee, siis järelikult on nende nõue alusetu.

28.03.2019 13:02 (1 aasta tagasi)

Hulkuv kass või koer on see, kes ilma omanikuta õues viibib, nii lihtne see ongi! Hulkuvad kassid viiakse varjupaika või pannakse magama. Käi ise oma kassiga õues jalutamas või ära lase teda õue või koli maale elama, kus su kass kedagi ei sega.

Elve 28.03.2019 13:08 (1 aasta tagasi)

Teemaalgatajal kindlasti armas kiisu. aga tuleb mõelda ka teiste elanike huvidele. Kommenteerin enda vaatepunktist - meil ka kortermaja ja hoov pool lahtine, ühe omaniku kass koguaeg õues ( ka talvel vaeseke aetakse õue), kõik majanurgad on täis situtatud ( kass ju peab hädal käima), talvel situtab puukuuridesse ning kass otsib sooja minnes ka autode peale. Nii mõnelgi uued liisingusõidukid ja inimesed kurjad kuna kass ju küünistega kraabib.

kurnjäuskas 5.04.2019 08:50 (1 aasta tagasi)

loomaga avalikus kohas viibimise kohta on räägitud kõikides punktides ainult koertest. kasside kohta ei ole sõnagi

kurnjäuskas 5.04.2019 08:51 (1 aasta tagasi)

ühistu õu on ju avalik kohta või mitte?

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.