Elatis

Alex 12.10.2021 10:50 (8 kuud tagasi)

Tere. Kohus tegi tagaselja otsuse 2019 aasta aprillis ja nüüd jõudis kohtutäituri poolt meil elatisnõudega. Olen maksnud igakuiselt elatist ja nüüd pean siis seda tagasiulatuvalt topelt maksma? Tahan kohtusse kaja kirjutada aga ei tea,kas sellest ka kasu on. On äkki soovitusi,kuidas seda kõige targem teha on?

noo 12.10.2021 12:18 (8 kuud tagasi)

Kus sa siis olid, kui kohus oli? Kohus teeb tagaseljaotsuse siis, kui kostja ennast üldse näole ei anna. Ja isegi siis on olemas edasikaebamise aeg, mil veel oleksid saanud esitada oma tõendid, et tegelikult on elatist makstud. Kaja saad esitada siis, kui on väga mõjuvad põhjused, et sa mitte kuidagi ei saanud õigel ajal oma vastuväiteid esitada või et alles nüüd avastasid väga olulised uued tõendid selle asja kohta. Kaja ei sa esitada põhjusel et õigel ajal ei viitsinud reageerida.

wari 12.10.2021 12:22 (8 kuud tagasi)

Tõesti uskumatu, kuidas inimsed ise oma õigusi ja kohustusi ei tea ega kasuta. Vähemalt loodan, et sa oled oma senist elatist ametlikult ja lapse ema kontole maksnud, ja lisanud selgitusse - elatis. Kui ei, siis võib sind ka seda uuesti maksma panna.

noo 16.10.2021 08:41 (8 kuud tagasi)

see rong on läinud. Õigel ajal oleks pidanud oma tõestused kohtule esitama. Ei saa praegu minna kohutsse ja seletada, et nüüd alles avastas pangaülekanded, mille selgitusse on märgitud - elatis.

Selle teema kommentaarium on suletud. Loo foorumisse uus teema, kui soovid arutelu jätkata.