Maksehäire ja aktsiad

Piret 21.01.2019 13:20 (2 kuud tagasi)

Tere! Küsimus siis selline.olen maksehäires ja mullwme tahetakse kinkida aktsiaid.kas kohtutäitur saab neid ise maha müüa või mingit moodi mõjutada?

Reelika 21.01.2019 21:20 (2 kuud tagasi) vasta...

Saab....§ 124. Sissenõude pööramine väärtpaberitele (1) Väärtpaberite registri pidamise seaduse §-s 2 loetletud väärtpaberite arestimiseks saadab kohtutäitur registripidajale korralduse seada õiguste ja kohustuste käsutamise keelumärge. Väärtpaber on arestitud alates selle blokeerimisest registris. Registripidaja on kohustatud blokeerimise korraldama viivitamata, kui ta on arestimise korralduse kätte saanud. [RT I, 26.06.2017, 1 - jõust. 06.07.2017] (2) Kohtutäitur peab pärast korralduse edastamist toimetama võlgnikule viivitamata kätte teate väärtpaberite arestimise kohta. (3) Kui väärtpaber on olemas paberkandjal, võtab kohtutäitur väärtpaberi võlgnikult oma valdusse. (4) Kohtutäitur müüb väärtpaberid vallasasjadele sissenõude pööramise sätete kohaselt. Kohtutäituril on õigus kirjutada nimeline väärtpaber ostja nimele ja teha võlgniku asemel selleks vajalikke avaldusi. (5) Veksli, tšeki või võlakirja esitab kohtutäitur lunastamiseks, kui see on väärtpaberist tulenevalt võimalik. (6) Registripidaja juures registreeritud väärtpaberite müügiks esitab kohtutäitur registripidajale korralduse arestitud väärtpaberite ülekandmiseks kohtutäituri ametialasele väärtpaberikontole. Korraldus edastatakse registripidajale posti teel või vajalike tehniliste tingimuste ja vastava kokkuleppe olemasolu korral elektrooniliselt kohtutäiturile kasutamiseks kohustusliku infosüsteemi vahendusel. Registripidaja täidab korralduse võlgniku väärtpaberikonto debiteerimise ning kohtutäituri väärtpaberikonto krediteerimise teel. [RT I, 26.06.2017, 1 - jõust. 06.07.2017] (7) Kohtutäituri ametialasele väärtpaberikontole kantud väärtpaberid müüb kohtutäitur vallasasjadele sissenõude pööramise sätete kohaselt, kandes väärtpaberid ostjale üle väärtpaberite registri pidamise seaduses sätestatud väärtpaberiülekande teel. Börsil noteeritud või reguleeritud väärtpaberiturul kauplemisele võetud väärtpaberid võib kohtutäitur müüa ka vastaval väärtpaberibörsil või reguleeritud turul, arvestades seejuures vastava väärtpaberibörsi või reguleeritud turu reglemendis tehingute tegemise ning arveldamise suhtes sätestatud nõudeid. [RT I, 26.06.2017, 1 - jõust. 06.07.2017] (8) Seaduses võib ette näha väärtpaberid, millele ei või sissenõuet pöörata.

lisa kommentaar

Aadressi avalikult ei näidata. Täida juhul, kui soovid teavitusi uutest kommentaaridest antud teema piires.

 
  _  __     ___     _____      ______  
 | |/ //   / _ \\  |  __ \\   /_   _// 
 | ' //   | / \ || | |  \ ||   -| ||-  
 | . \\   | \_/ || | |__/ ||   _| ||_  
 |_|\_\\   \___//  |_____//   /_____// 
 `-` --`   `---`    -----`    `-----`  
                                       

Kirjuta siia ülaltoodud tähed.